Redakce Epoch Times

8. 10. 2023

Prezident Joe Biden ve svém sobotním proslovu podpořil Izrael a odsoudil útoky Hamásu. Bílý dům také reagoval na kritiku Bidenovy administrativy, že za situaci nese určitou zodpovědnost.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-speaks-after-hamas-attacks-in-israel-as-republicans-criticize-iran-deal-5505888

Např. během sobotních proslovů k voličům v Iowě Donald Trump komentoval současný útok Hamásu na Izrael jako důsledek zahraniční politiky prezidenta Bidena. Výslovně také řekl, že „Joe Biden zradil Izrael“.

https://www.theepochtimes.com/us/in-iowa-trump-says-biden-betrayed-israel-5506001

Ministr obrany Lloyd Austin dnes oznámil, že Pentagon posílá několik svých lodí a stíhaček do východní části Středozemního moře blíže k Izraeli.

https://www.theepochtimes.com/world/pentagon-chief-says-us-military-will-send-ships-closer-to-israel-5506178

Izraelský ministr pro strategické záležitosti sdělil v rozhovoru na CNN, že mezi rukojmími Hamásu jsou i Američané.

https://www.theepochtimes.com/us/state-department-investigating-reports-that-americans-among-those-killed-captured-in-israel-attack-5506149

Prezident čelí rostoucímu odporu demokratických představitelů, zejména v metropolích v severních a severovýchodních státech, které se potýkají s přílivem migrantů. Obviňují prezidenta, že nedělá dost pro omezení přílivu přistěhovalců, který enormně zatěžuje jejich výdaje.

https://www.theepochtimes.com/us/blue-states-turn-on-biden-over-border-crisis-5505543

Bidenova administrativa zvažuje historicky největší prodej zbraní Vietnamu. Mluví se o stíhačkách F-16 a dohodě, která má být dokončena v roce 2024.

https://www.theepochtimes.com/world/us-vietnam-arms-deal-raises-concerns-for-china-5502571

Generální inspektorát ministerstva vnitřní bezpečnosti vydal zprávu, ve které konstatuje, že tři federální agentury porušily zákony, když nakoupily komerčně dostupná data o poloze z aplikací nainstalovaných ve smartphonech uživatelů.

https://www.theepochtimes.com/article/multiple-federal-agencies-illegally-used-americans-smartphone-location-data-5505211

Federální soud v Oklahomě zamítl žádost o zablokování nového státního zákona, který řadí do kategorie trestních činů provádění procedur pro změny pohlaví u nezletilých.

https://www.theepochtimes.com/us/gender-transition-procedures-for-minors-remain-illegal-in-oklahoma-judge-rules-5505628

Obhájce Huntera Bidena chce zprostit prezidentova syna nové obžaloby týkající se obvinění z nelegálního držení zbraně na základě argumentu, že s prokuraturou již u předešlého obvinění uzavřeli dohodu, která pořád platí.

https://www.theepochtimes.com/article/hunter-biden-seeks-to-dismiss-felony-charges-arguing-doj-broke-agreement-5505333

Generální ředitel společnosti Nano Nuclear Energy sdělil v rozhovoru pro Epoch Times, že jeho společnost bude do roku 2030 schopna dodávat na trh malé mobilní jaderné reaktory o velikosti lodního kontejneru a výkonu 20 megawatů.

https://www.theepochtimes.com/article/in-depth-nano-nuclear-thinks-it-will-be-first-company-to-sell-microreactors-with-2030-target-5505642