Redakce Epoch Times

7. 8. 2022

Od čtvrtku do soboty se v Texasu pořádala největší konference konzervativců (CPAC) v USA. Jako řečníci se jí účastnily nejen republikánské špičky z domácí scény, včetně Donalda Trumpa, ale také např. maďarský premiér Orbán nebo britský politik Nigel Farage, který stál v čele hnutí pro Brexit.

Ferage upozorňoval na snahy marxistů podkopat křesťanskou a židovskou kulturu, rodinu, historii a identitu západních zemí. Řekl, že pokud padnou Spojené státy, budou následovat všichni.

https://www.theepochtimes.com/if-america-falls-to-marxists-western-civilization-will-follow-farage_4648091.html

Donald Trump se ve svém projevu zaměřil na kritiku politiky demokratů a v rozhovorech po svém projevu vyjádřil pochybnosti o číslech nezaměstnanosti. Na rostoucí anomálie ve statistikách zaměstnanosti poukázal ve svém článku v pátek i reportér Epoch Times.

https://www.theepochtimes.com/trump-targets-manchin-and-woke-policies-of-democrats_4648339.html

https://www.theepochtimes.com/trump-answers-questions-backstage-at-cpac_4648143.html

https://www.theepochtimes.com/anomaly-in-employment-statistics-grows-how-many-americans-actually-work_4646943.html

Republikánský senátor Ted Cruz a jeho kolega Rick Scott se na konferenci zaměřili na pronikání woke ideologie do americké společnosti. Cruz po svém projevu sdělil Fox News, že stejně jako ostatní čeká na oficiální oznámení Trumpa o jeho kandidatuře na prezidenta. Na základě toho by pak případně ohlásil svou kandidaturu. Exprezident ale ještě své plány pořád neprozradil.

https://www.theepochtimes.com/america-faces-greatest-threat-ever-from-militant-left_4646822.html

https://www.theepochtimes.com/cruz-to-wait-and-see-whether-trump-will-run-in-2024-before-he-decides-on-white-house-bid_4648427.html

Prezident Biden i předsedkyně Sněmovny reprezentantů Pelosiová použili při argumentaci o zákazu útočných poloautomatických zbraní nepravdivá čísla z dob, kdy zákaz v USA platil mezi lety 1994 a 2004.

https://www.theepochtimes.com/biden-and-pelosi-give-wrong-facts-about-assault-weapon-ban_4644690.html

V Senátu se rozprava o výdajovém balíku Inflation Reduction Act protáhla. Hlasovat se bude až dnes.

https://www.theepochtimes.com/senate-democrats-near-passage-on-health-and-climate-bill-after-overnight-vote-a-rama_4648557.html

Indiana se stala prvním státem, který po zvrácení Roe V. Wade přijal protipotratovou legislativu. Ta zakazuje většinu interrupcí.

https://www.theepochtimes.com/indiana-legislature-approves-ban-on-most-abortions_4647262.html

Spojené státy rozšířily zákaz vyvážet do Číny zařízení, která mohou vyrábět polovodiče o velikosti až 14 nanometrů. Zvažují také plány na omezení vývozu paměťových čipů NAND a zařazení jednoho z hlavních čínských výrobců paměťových čipů na černou listinu.

https://www.theepochtimes.com/us-expands-china-chip-ban-weighs-blacklisting-of-top-chinese-chipmaker_4645124.html

Tým generálů a expertů z oblasti zdravotnického výzkumu a zahraniční politiky vydal zprávu ve formě knihy s názvem „Komunistická strana Číny vede válku proti USA“. Kniha se věnuje covidu-19 a autoři poukazují na to, že wuchanský virus byl zřejmě záměrně použitým prostředkem biologické války.

https://www.theepochtimes.com/covid-19-was-ccp-biological-warfare-new-research-group-says_4647000.html

Bývalý generální ředitel Twitteru komentoval včera video o čínských opatřeních proti covidu-19 slovy „zrušte Komunistickou stranu Číny“. Přidal se tak k rostoucím trendu, který se objevil po nedávných hrozbách komunistického režimu vůči Tchaj-wanu a po zprávách o počtu vystoupení Číňanů z Komunistické strany a jejich organizací, kterých je už přes 400 milionů.

https://www.theepochtimes.com/jacks-dorsey-calls-for-end-to-chinese-communist-party_4648085.html

Twitter natrvalo zablokoval účet Jamese Linsaye, autora knih, který se zaměřuje na ultralevicovou a marxistickou problematiku. Ban dostal zřejmě v souvislosti s kritikou LGBT hnutí, jehož aktivisté se dle Lindsaye proti němu spojili. Jeden z nich si na platformě připisoval úspěch banu.

https://www.theepochtimes.com/twitter-permanently-bans-author-james-lindsay_4648075.html

CDC v pátek aktualizovalo svá doporučení ohledně opičích neštovic. Nejvíce ohroženým lidem, tedy homosexuálním mužům, radí dát si na chvíli pauzu, dokud nebudou očkovaní, snížit počet partnerů a další detailní doporučení.

https://www.theepochtimes.com/cdc-suggests-gay-bi-men-take-a-temporary-break-from-sex-to-curb-monkeypox-spread_4647169.html