Redakce Epoch Times

9. 4. 2023

Bývalá federální prokurátorka Carol Lamová sdělila v pátek na MSNBC, že soudce Merchan, který předsedá Braggovu případu vůči Trumpovi, v minulosti přispěl na finanční kampaň Joea Bidena. I když šlo o minimální částku, Lamová se domnívá, že jeho dohled nad případem je tímto eticky problematický.

https://www.theepochtimes.com/ex-attorney-problematic-that-judge-overseeing-trump-case-donated-to-bidens-campaign_5181019.html

Většina členů Nejvyššího soudu ve čtvrtek dala za pravdu soudu nižší instance a povolila transgenderové studentce účast v dívčím atletickém týmu. Proti byli soudci Alito a Thomas.

https://www.theepochtimes.com/2-supreme-court-justices-dissent-on-ruling-in-key-transgender-case_5179515.html

Právě konzervativní soudce Nejvyššího soudu Clarence Thomas se dostal pod palbu kritiky poté, co téhož dne levicový plátek ProPublica informoval o tom, že již řadu let jezdí na luxusní dovolené, které mu a jeho ženě platí jejich přítel – miliardář podporující republikány Harlan Crow. Problémem ve věci je otázka, zda soudce neohlášením těchto dovolených porušil etická pravidla.

https://www.theepochtimes.com/supreme-court-justice-clarence-thomas-vows-to-follow-new-hospitality-reporting-rules_5179138.html

Právník a Thomasův známý Mark Paolleta ale upozornil, že ono etické pravidlo bylo aktualizováno až letos v březnu a že na případy z minulosti se nevztahuje. Dle něj bylo účelem zprávy zničit soudce a důvěru v soud a za snahami stojí demokraté.

https://www.theepochtimes.com/they-want-to-destroy-him-negative-coverage-of-clarence-thomas-aims-to-delegitimize-supreme-court-says-attorney-friend_5180549.html

Republikánský senátor Ron Johnson poukázal v pořadu American Thought Leaders na „přesun majetku“ v důsledku vládních reakcí na pandemii covidu-19. Konkrétně se dle něj přerozdělení týká toho, že mnoho malých podniků zaniklo, zatímco velké společnosti prosperovaly.

https://www.theepochtimes.com/pandemic-shutdowns-led-to-wealth-transfer-sen-ron-johnson_5180643.html

Křesťanská mateřská škola v okrese San Diego žaluje stát Kalifornie za to, že jí odebral státní příspěvek na stravování. Státní úřad tvrdí, že tradiční postoj školy k otázkám manželství a sexuality porušuje nový státní zákon.

https://www.theepochtimes.com/california-suspends-meal-funding-for-christian-preschool-over-stance-on-gender-sexuality_5181406.html

Nejznámější autor Twitter Files, Matt Taibbi, odchází z Twitteru na protest vůči tomu, že platforma začala blokovat odkazy na Substack, na kterém novinář publikuje také. Nová služba Substack Notes je dle Taibbiho konkurencí Twitteru.

https://www.theepochtimes.com/twitter-files-reporter-matt-taibbi-leaves-twitter-in-protest-over-throttling-of-substack-links_5180834.html

V Alabamě včera vykolejilo 11 vagonů nákladního vlaku. Dle provozovatele Norfolk Southern ve vykolejených vagonech nebyly nebezpečné látky. Během incidentu byli zraněni dva zaměstnanci.

https://www.theepochtimes.com/norfolk-southern-train-cars-derail-spilling-diesel-2-hospitalized_5182063.html