Redakce Epoch Times

11. 9. 2023

Summit G20 odhalil zvýšené napětí mezi mezi USA a Čínou. Kromě neúčasti čínského vůdce Si Ťin-pchinga na summitu o tom svědčí námitky Pekingu proti tomu, aby Spojené státy hostily summit G20 v roce 2026. Joe Biden v neděli odjel z Indie, kde se summit pořádal, do Vietnamu, kde oznámí posílení vazeb s asijskou zemí.

https://www.theepochtimes.com/us/g20-summit-concludes-exposing-increased-tensions-between-us-and-china-5489175

Ministerstvo spravedlnosti v pátek potvrdilo, že Spojené státy v dubnu zabavily zásilku milionu barelů ropy Islámských revolučních gard určenou údajně Číně. Organizace je na seznamu zahraničních teroristických organizací.

https://www.theepochtimes.com/us/us-confirms-it-seized-iranian-oil-allegedly-en-route-to-china-5489146

Čínský výrobce baterií Gotion oznámil 2-miliardovou investici v Illinois pro výrobu lithium-iontových bateriových článků a systémů pro skladování energie. Demokratický guvernér Pritzker označil nový plán jako nejvýznamnější investici ve státě za posledních několik desetiletí.

https://www.theepochtimes.com/us/chinese-ev-battery-maker-gotion-to-build-2-billion-gigafactory-in-illinois-5488832

Federální odvolací soud v pátek rozhodl, že několik úředníků Bidenovy administrativy pravděpodobně porušilo první dodatek ústavy tím, že tlačili na společnosti provozující sociální média, aby cenzurovala obsah. Soud však zúžil velkou část soudního příkazu soudu nižší instance, který omezoval administrativu v komunikaci s těmito společnostmi.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-officials-likely-violated-first-amendment-on-social-media-5th-circuit-court-5488790

Ilegální imigranti si začínají hledat cestu do Spojených států i přes severní hranici s Kanadou. Za uplynulých 11 měsíců bylo zadrženo v sektoru Swanton více ilegálů než za předešlých 10 let dohromady.

https://www.theepochtimes.com/us/us-canadian-border-faces-more-illegals-than-the-last-10-years-combined-5488327

Donald Trump na shromáždění v Jižní Dakotě vyzval republikány, že už není čas na diskuze a mají podniknout kroky, které by přiměly Joea Bidena k zastavení financování podpory ilegálním imigrantům.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-tells-gop-congressmen-time-for-talk-is-over-as-immigration-crisis-persists-5488805

Největší světový správce aktiv BlackRock uzavírá svůj investiční čínský fond kvůli „nedostatečnému zájmu akcionářů“ a investičním nákladům.

https://www.theepochtimes.com/china/blackrock-closes-china-equity-fund-after-congressional-probe-5489042

Guvernér Virginie Glenn Youngkin udělil milost otci z okresu Loudoun, který byl v červnu 2021 zatčen na zasedání školní rady. Škola chtěla zavést pravidlo, aby transgenderoví studenti mohli používat šatny a toalety dle své vůle. Dcera pana Smithe však byla takovým studentem na záchodech znásilněna. Smith se v onom červnu slovně pustil do členky školní rady, která jej obvinila z toho, že znásilnění si vymyslel. Následně byl zatčen za výtržnictví a kladení překážek nebo odporu policistovi bez použití síly. O několik měsíců později se také ukázalo, že ředitel školy o znásilnění věděl, ale na školní radě řekl, že dle jeho informací k žádným takovým útokům nedošlo.

https://www.theepochtimes.com/us/virginia-gov-youngkin-grants-absolute-pardon-to-loudoun-county-father-arrested-at-school-board-meeting-5489239