Redakce Epoch Times

30. 11. 2021

Senátní republikáni a někteří liberální demokraté včera zablokovali „mamutí“ rozpočtový návrh Pentagonu na příští rok ve výši zhruba 770 miliard dolarů. Republikáni hlasovali proti z důvodu nezahrnutí jimi navrhovaných dodatků.

Prezident Biden se v pondělí prostřednictvím virtuální konference setkal s řediteli amerických maloobchodních sítí, se kterými diskutoval problémy v dodavatelských řetězcích a rostoucí ceny.

Nad letošními problémy v dodavatelských řetězcích, které se přelijí i do příštího roku, si na Twitteru posteskl i šéf Tesly Elon Musk.

Po tvrzení dr. Fauciho, že „zastupuje vědu“, když si stěžoval na kritiku republikánských senátorů, jej senátoři Paul a Cruz označili za politickou osobu a vědeckého ignoranta.

Úřad pro řízení a rozpočet (OMB) sdělil některým ministerstvům a federálním agenturám, že s uplatňováním požadavku na očkování proti covidu-19 pro federální zaměstnance mohou ještě počkat do ledna.

CDC včera upravilo svá doporučení, dle nichž by měli všichni dospělí dostat posilující dávku anticovidové vakcíny.

Federální soudce zablokoval povinné očkování proti covidu-19 u zdravotních pracovníků, které Bidenova administrativa zavedla pro 17 milionů lidí. Zákaz se týká ale jen 10 států.

Donald Trump a jeho právní tým se chystají na právní bitvu u Nejvyššího soudu týkající se demokraty ustavené Komise pro vyšetřování událostí z 6. ledna a jejích předvolávání členů Trumpova štábu.

Developeři ropovodu Keystone XL požadují od americké vlády kompenzaci 15 miliard dolarů za zrušení projektu.

Včera započal u federálního soudu v New York City proces s Ghislaine Maxwell, družkou usvědčeného sexuálního násilníka a pedofila, miliardáře Epsteina.

Den po odstoupení Dorseyho rozšířil Twitter zásady ochrany osobních údajů zaměřené na sdílení fotografií nebo videí jednotlivců.