Jan Jekielek

28. 3. 2022

Rozhovor je v anglickém jazyce.

Abychom pochopili, o co ve válce mezi Ruskem a Ukrajinou skutečně jde, oslovili jsme vojenského historika Victora Davise Hansona. Jaké jsou cíle Vladimira Putina? Proč jsou levicová a korporátní média tak jednotná, když jde o Ukrajinu a Volodymyra Zelenského? A jak se na válku dívá vedení čínské komunistické strany v Pekingu? Nastává okamžik třetí světové války?

Uprostřed bezuzdné propagandy a dezinformací, které válku provázejí, se také hovoří o biologických laboratořích a radikálních pravicových praporech na Ukrajině, zatímco prezident Joe Biden nedávno způsobil rozruch svým použitím výrazu „nový světový řád“ v souvislosti s válkou na Ukrajině.

A zatímco všichni mluví o bezletové zóně, zdá se, že zůstalo prakticky bez povšimnutí, že Turecko zavedlo v podstatě bezletovou zónu a blokuje ruským válečným lodím přístup do Černého moře.

To vše a ještě více rozebíráme v tomto dvoudílném hlubokém rozhovoru s Victorem Davisem Hansonem, který je rovněž vedoucím pracovníkem Hooverova institutu a autorem bestselleru „Umírající občan“.

Druhá část rozhovoru bude mít premiéru v úterý 29. března 2022.