Roman Balmakov

21. 7. 2022

Celý rozhovor naleznete zde

Pořad vysílá v anglickém jazyce.


V roce 2020, když všichni členové jeho basketbalového týmu klečeli při americké hymně, byl hráč NBA Jonathan Isaac jediným hráčem Orlanda Magic, který se postavil. Pokleknutí mělo znamenat jejich solidaritu s hnutím Black Lives Matter.

V roce 2021, zatímco všichni v jeho týmu plnili požadavky na očkování proti onemocnění covid-19, byl Jonathan Isaac jediným hráčem, který nesouhlasil a odmítl se nechat očkovat s vysvětlením, že ještě počká, protože si není jistý bezpečností vakcín.

Paradoxně všichni jeho členové týmu, kteří byli očkovaní, měli následně pozitivní testy na přítomnost viru, který způsobuje onemocnění covid-19, až na něho, který byl stále negativní.

Když časopis Rolling Stone zmanipuloval jeho prohlášení a pozměnil jeho citace z rozhovoru, který pro časopis telefonicky uskutečnil, rozhodl se Jonathan Isaac učinit veřejné prohlášení o tom, proč se odmítá nechat očkovat proti covidu-19.

V této epizodě jsme měli možnost s Isaakem hovořit a vyslechnout si jeho příběh, který je odvěkým příběhem jednoho muže stojícího za svým přesvědčením proti všeobecnému konsenzu.

TIP: Ne všichni sportovci v USA si před Black Lives Matter klekají. Proč?