Redakce Epoch Times

1. 2. 2023

Agenti FBI dnes plánovaně a po dohodě prohledávají dům prezidenta Bidena v Rehoboth kvůli tajným vládním dokumentům.

https://www.theepochtimes.com/fbi-searching-one-of-bidens-homes-for-first-time-lawyer_5025666.html

16 republikánů vedených Andym Biggsem dnes představilo ústavní žalobu na ministra vnitřní bezpečnosti Mayorkase kvůli zanedbání povinností při ochraně hranic.

https://www.theepochtimes.com/rep-biggs-and-other-congressional-members-to-release-articles-of-impeachment-against-homeland-security-secretary_5026450.html

Sněmovna reprezentantů včera těsnou nadpoloviční většinou schválila dva návrhy týkající se covidu. Prvním je ukončení nouzového covidového stavu, které mimochodem ve stejný den administrativa avizovala na květen. A druhým je zrušení povinného očkování zaměstnanců ve zdravotnictví. Oba návrhy ještě čeká hlasování v Senátu.

https://www.theepochtimes.com/house-republicans-pass-bill-ending-health-care-worker-vaccine-mandate_4997686.html

Pod tlakem obvinění, že si vymýšlel klíčové detaily ze své minulosti a podváděl jednotlivce, oznámil republikánský kongresman George Santos rozhodnutí dočasně odstoupit ze svých funkcí v kongresových výborech.

https://www.theepochtimes.com/rep-george-santos-stepping-down-from-committee-assignments-for-now_5023419.html

Senátoři obou politických stran dnes předložili návrh zákona, který zakazuje Číně, Rusku, Íránu a Severní Koreji kupovat nebo pronajímat americkou zemědělskou půdu a zemědělské podniky.

https://www.theepochtimes.com/bipartisan-lawmakers-introduce-bill-to-ban-china-from-buying-us-farmland_5024703.html

Americké letectvo se ohradilo proti projektu čínského mlýna na kukuřici, který se měl stavět v Grand Forks v Severní Dakotě asi 23 km od letecké základny, kde jsou umístěny hi-tech drony, satelity a sledovací technologie. Starosta města sdělil, že plány na výstavbu mlýna zastaví.

https://www.theepochtimes.com/chinese-corn-mill-project-in-north-dakota-to-be-terminated_5024900.html

Americké ministerstvo zahraničí předložilo Kongresu zprávu, v níž se konstatuje, že Rusko nedodržuje Novou dohodu START (dohoda o počtu jaderných zbraní), protože odmítá umožnit inspekce na místě a na žádosti Bidenovy administrativy v této věci nereaguje.

Bidenovo ministerstvo zdravotnictví zvažuje možnost vyhlášení stavu nouze kvůli tzv. nedostatečnému přístupu k potratům v některých státech. Chce tak údajně nejlépe chránit práva na potrat. K přijetí vyhlášení potřebuje názory vědců a odborníků, podobně jako tomu bylo u covidu.

https://www.theepochtimes.com/biden-administration-considers-declaring-a-public-health-emergency-on-abortion_5022834.html

Floridský guvernér Ron DeSantis včera slíbil, že zruší veškeré financování státních školních programů pro diverzitu, rovnost, inkluzi či kritickou rasovou teorii. Sdělil, že tyto věci se staly součástí univerzit pro vnucování politické agendy a ideologie, jako je implicitní předpojatost, která zahrnuje představu, že Amerika je systémově rasistická.

https://www.theepochtimes.com/floridas-gov-desantis-declares-financial-war-on-woke-universities-in-state_5024248.html

Podle studie Univerzity Jižní Kalifornie přišla ekonomika Spojených států kvůli opatřením během pandemie o 12 bilionů dolarů a do konce tohoto roku odhadují ztrátu na celkem 14 bilionů.

https://www.theepochtimes.com/american-gdp-loses-12-trillion-to-covid-lockdowns-mandatory-business-closures-cited-as-top-reason_5025301.html

Na východním pobřeží USA bylo v posledních měsících vyplaveno nejméně 18 mrtvých velryb. To vyvolalo obavy skupiny starostů ve státě New Jersey, kteří vyzvali k „okamžitému zastavení“ větrných elektráren na moři, dokud se „s jistotou neurčí“, zda k bezprecedentním množstvím úmrtí elektrárny nepřispívají.

https://www.theepochtimes.com/unprecedented-rise-in-whale-deaths-along-east-coast-prompts-calls-for-moratorium-of-offshore-wind-farms_5025179.html

CNN se před pár týdny poprvé od května 2014 nepodařilo v hlavním vysílacím čase přesáhnout průměrný počet 450 000 diváků. Historicky nejnižší sledovanost zaznamenal i pořad „CNN This Morning“.