Redakce Epoch Times

10. 1. 2022

Kongresman Jordan v dopisu předsedovi komise pro vyšetřování událostí z 6. ledna sdělil, že Američané jsou už unavení z neustálého jednostranného vyšetřování demokratů a naznačil, že dobrovolně spolupracovat nebude.

https://www.theepochtimes.com/rep-jordan-indicates-he-wont-cooperate-with-jan-6-committee-as-it-is-not-fair-minded-and-objective_4203034.html

Bývalý úřadující šéf americké pohraniční ochrany Mark Morgan pro Epoch Times: „To, co nyní zažíváme na jihozápadní hranici, je naprostá, totální katastrofa.“ (česky na epochtimes.cz)

Před zahájením pondělních jednání v Ženevě varoval v neděli americký ministr zahraničí Rusko, že pokud by znovu napadlo Ukrajinu, mohlo by čelit „masivním důsledkům“.

https://www.theepochtimes.com/white-house-massive-consequences-if-russia-invades-ukraine_4202081.html

Bezpečnostní poradce Bílého domu Sullivan včera varoval Írán před „vážnými následky“ v případě útoku na Američany. Írán v sobotu vydal sankce vůči 52 Američanům kvůli zabití generála Sulejmáního v roce 2020.

https://www.theepochtimes.com/white-house-warns-iran-of-severe-consequences-if-americans-are-attacked_4202065.html

Republikáni Comer a Norman žádají starostku Washingtonu, D. C., Muriel Bowser o odvolání požadavku na prokazování se očkováním proti covidu od osob starších 12 let při návštěvě mnoha míst ve městě.

https://www.theepochtimes.com/gop-lawmakers-want-dc-mayor-to-rescind-covid-19-vaccine-mandate_4203545.html

Stát Illinois v pátek oficiálně přijal covidovou politiku Bidenovy administrativy pro soukromé firmy se 100+ zaměstnanci – buď očkování, anebo pravidelné testování.

https://www.theepochtimes.com/illinois-adopts-bidens-private-employer-vaccine-mandate_4203497.html

Dva konzervativní soudci michiganského Nejvyššího soudu se ohradili proti vytvoření komise pro diverzitu, rovnost a inkluzi, která bude od soudců vyžadovat, aby byli loajální k „uvědomělé“ (woke) levicové agendě.

https://www.theepochtimes.com/incorporating-woke-racial-ideology-in-state-courts-is-a-terrible-idea-2-michigan-supreme-court-justices-argue_4202089.html

Scéna jako z akčního filmu: pilot se se sportovním letadlem zřítil na koleje. Jen asi 3 vteřiny poté, co se policistům z Los Angeles povedlo zraněného pilota vyprostit a odtáhnout, narazil do letadla vlak.

https://www.theepochtimes.com/plane-hit-by-train-after-crashing-on-train-tracks-in-california_4203360.html

V Arizoně se před Vánocemi uskutečnil úspěšný test dálkové jízdy (80 mil) samořídícího kamionu bez lidské posádky.

https://www.theepochtimes.com/self-driving-truck-completes-successful-run-in-arizona_4202339.html

Národní centrum proti sexuálnímu vykořisťování žádá ministerstvo spravedlnosti, aby zahájilo trestní stíhání klientů a spolupachatelů zapojených do pedofilního spolku Epsteina a jeho družky.

https://www.theepochtimes.com/advocates-for-epstein-maxwell-abuse-survivors-petition-doj-for-more-prosecutions_4203526.html