Správné odpovědi ze soutěžního kvízu zasílejte na predplatne@epochtimes.cz do neděle 18:00. Podmínkou je registrace na https://www.epochtimes.cz/muj-ucet/ a všechna správně zodpovězená jména.

Pokud jde o senátní křesla a guvernérské volby, počítání v Arizoně a Nevadě pořád vázne. Problémy se sečtením ale přetrvávají i v některých okrscích jiných států, pokud jde o sněmovní křesla. Stav senátních voleb je stejný jako včera 49 republikáni, 48 demokraté. S tím, že v Nevadě je sečteno už skoro 94 % lístků a republikán Laxalt vede už jen o 9 000 hlasů. V Arizoně vede demokrat Kelly stejným rozdílem jak včera a sečteno je 83,7 % lístků.

Jistá křesla ve Sněmovně reprezentantů jsou zatím u republikánů stejná jak včera – 210. A demokraté si polepšili na 195. Chybí tedy už jen 30 křesel.

Pokud jde o guvernérské volby, republikán Lombardo z Nevady vede rozdílem skoro 30 000 hlasů, demokratka Hobbsová v Arizoně vede o 27 000 hlasů a demokratka Koteková v Oregonu o zhruba 64 000 hlasů.

Vraťme se ještě k tomu dlouhému čekání na výsledky. Náš rodák z newyorské redakce Petr Šváb, kterého jste mimochodem mohli vidět v našem předvolebním speciálu, přinesl informace o Arizoně. Oficiální důvod čekání je, že je hodně poštovních hlasů které se musí zdlouhavě ověřovat kvůli požadavkům plynoucím z volebního zákona. Hlavně v okrese Maricopa, kde bylo skoro 400 000 takovýchto lístků. Republikánská kandidátka na guvernérku Lakeová je ale optimistická a předpokládá, že 60-80% těchto poštovních hlasů je ve prospěch republikánů. Odpovědný volební úředník Maricopy sdělil na CNN, že velká část z nich bude zpracovaná do pondělí.

Volební úředník z Las Vegas z okresu Clark v Nevadě na kritiku pomalého počítání reagoval slovy: „Mohu vám s velkou jistotou říci, že vše, co tady v okrese Clark děláme, směřuje k tomu, abychom tyto hlasovací lístky co nejrychleji zpracovali. Ale musím vás varovat, že nechceme postupovat příliš rychle. Chceme se ujistit, že jsme přesní, ověřujeme podpisy a totožnost těchto lidí.“

https://www.theepochtimes.com/las-vegas-elections-chief-says-counting-going-as-quickly-as-we-can_4857430.html

Mluvčí nevadského okresu Washoe sdělila, že v sečítací místnosti došlo k výpadku počítačové aplikace, která zajišťuje online přenosy z kamer ve středu ve 23:24. Všichni zaměstnanci dle představitelů okresu odešli z místnosti asi hodinu před problémem a nikdo se nevrátil až do čtvrtečních sedmi hodin ráno.

https://www.theepochtimes.com/cameras-go-dark-at-vote-counting-facility-in-key-nevada-county_4857352.html

Donald Trump na Truth Social včera napsal: „Okres Clark v Nevadě má zkorumpovaný volební systém (pozor, Adame!), stejně jako mnoho míst v naší zemi, která se brzy stane zemí třetího světa. Arizona dokonce řekla ‚do konce týdne! – Chtějí mít více času na podvádění!‘“

https://www.theepochtimes.com/trump-rips-nevada-arizona-over-slow-ballot-counting-corrupt-voting-system_4857356.html

Prezident Biden dnes na klimatickém summitu v Egyptě oznámil další investice proti tzv. klimatickým změnám a stanovil přísný cíl pro snižování emisí metanu s tím, že detailní plán bude zveřejněn ještě dnes.

https://www.theepochtimes.com/biden-announces-war-on-methane-emissions-and-increased-investments-for-clean-energy-during-climate-summit_4857972.html

Poté, co texaský federální soudce shledal Bidenův program na odpuštění studentských dluhů protiústavním, administrativa pozastavila přijímání žádostí.

https://www.theepochtimes.com/biden-administration-stops-accepting-applications-for-student-loan-forgiveness-program_4857468.html

Ministerstvo obrany včera oznámilo další balíček pro Ukrajinu, tentokrát v hodnotě 400 milionů dolarů v podobě protivzdušných raket a raketových systémů HAWK a Stinger.

https://www.theepochtimes.com/us-announces-another-fresh-package-of-security-assistance-for-ukraine_4857229.html

A jako poslední zprávu mám pro vás něco, na co se můžete těšit. Právě pracujeme na dubingu rozhovoru našeho redaktora Joshuy Philippa s Michaelem Walshem, autorem, filmařem a editorem, který nedávno vydal knihu Proti Velkému resetu – takže tímto je dané i téma.

https://www.theepochtimes.com/people-need-to-take-great-reset-seriously-and-wake-up-before-it-is-too-late-says-michael-walsh_4856523.html