Redakce Epoch Times

12. 2. 2023

V pátek Spojené státy na příkaz prezidenta Bidena sestřelily neznámý létající objekt u pobřeží Aljašky, který letěl ve výšce zhruba 12 km. Objekt armáda monitorovala 24 hodin před sestřelením. Extrémní zima s teplotami pod -30°C na Aljašce komplikuje armádě operace pro získání ostatků.

V sobotu večer uzavřel Federální úřad pro letectví část vzdušného prostoru nad Montanou, ve kterém operoval letoun ministerstva obrany po zaznamenání anomálie na radaru. Letoun ale v prostoru žádný objekt neidentifikoval.

https://www.theepochtimes.com/faa-closes-some-airspace-above-montana-citing-national-defense_5051418.html

Ministerstvo obchodu zařadilo na černou listinu pět společností a jeden výzkumný ústav, které podle jejich zjištění napomáhaly Pekingu v programech sledovacích balónů pro čínskou armádu.

https://www.theepochtimes.com/us-imposes-sanctions-on-6-chinese-firms-over-spy-balloon-programs_5050940.html

Christopher Miller, který působil jako úřadující ministr obrany v posledních dnech Trumpovy administrativy, prohlásil, že současná administrativa ohledně balónu „orwellovsky stepuje“ a pravdu se dozvíme za rok až rok a půl. V chování úředníků pozoruje obdobný vzorec, jako když sloužil v armádě či jako její představitel.

https://www.theepochtimes.com/american-public-not-getting-full-story-on-chinese-balloon-says-former-acting-secretary-of-defense_5050021.html

Třicet čtyři republikánských senátorů předložilo rezoluci, která má zrušit předpis o snižování emisí u těžkých nákladních vozidel, který vydala Agentura pro ochranu životního prostředí v prosinci a který by měl vstoupit v platnost koncem března.

https://www.theepochtimes.com/unidentified-object-in-canadian-airspace-shot-down-by-norad-team-trudeau_5048471.html

Po domluvené prohlídce našla FBI v domě bývalého viceprezidenta Mikea Pence ještě jeden dokument s označením tajný/důvěrný.

https://www.theepochtimes.com/new-classified-document-found-in-fbi-search-of-pence-home-adviser_5049479.html

Floridští zákonodárci schválili návrh zákona, který předává kontrolu nad zvláštním daňovým okrskem společnosti Disney v centrální části Floridy kvazivládnímu dozorčímu orgánu. Jde o krok guvernéra DeSantise v odezvě na hlasitou podporu Disneyho levicové politiky.

https://www.theepochtimes.com/desantis-wins-control-of-disneys-special-self-governing-district-new-era-of-accountability_5050658.html

Konkurzní právníci FTX rozeslali minulý týden dopisy politikům a akčním politickým výborům, kteří od společnosti obdrželi dary, s žádostí o jejich dobrovolné navrácení, jinak budou čelit právním krokům.

https://www.theepochtimes.com/ftx-lawyers-threaten-politicians-return-donations-or-be-sued_5050094.html

Národní archivy se v pátek omluvily za to, že po návštěvnících Národního muzea požadovaly zahalit nebo svléknout pro-life oblečení, když se nacházejí v sále, kde je vystaven originál Listiny práv.

https://www.theepochtimes.com/national-archives-apologizes-after-telling-visitors-to-cover-pro-life-clothes-to-see-bill-of-rights_5048983.html

V rezidenční čtvrti v San Francisku došlo k výbuchu nelegální varny drog. Byl zatčen jeden muž.

https://www.theepochtimes.com/explosion-in-san-francisco-neighborhood-caused-by-drug-factory-police-department-says_5051468.html

Žena z Michiganu nalezla tašku s 15 000 dolary, které si vysloužil pár jako svatební dary. Tašku přinesla na policii, která ji vrátila novomanželům. Když policista slyšel od nálezkyně, že chodí 4 km do práce pěšky, uspořádal pro ni online sbírku, díky níž dostala nové auto.

https://www.theepochtimes.com/fundraiser-buys-deli-clerk-new-car-after-returning-15000-in-cash_5050871.html