Redakce Epoch Times

11. 7. 2023

Během prvního dne summitu NATO řekl americký prezident generálnímu tajemníkovi aliance, že jde o historický moment. Sdělil také, že doufá, že jednota NATO bude nadále pokračovat a cíl ruského prezidenta Putina pro rozdělení aliance nevyjde.

https://www.theepochtimes.com/biden-hopes-for-united-alliance-as-crucial-nato-summit-begins-in-lithuania_5388284.html

Krátce poté, co dnes turecký prezident Erdogan stáhl své námitky proti vstupu Švédska do NATO, Bílý dům oznámil, že Spojené státy poskytnou Turecku stíhačky F-16.

https://www.theepochtimes.com/biden-to-move-forward-with-sale-of-f-16-jets-to-turkey-after-erdogan-greenlights-swedens-nato-bid_5388328.html

Spojené státy v pondělí vyzvaly Severní Koreu k dialogu poté, co Pchjongjang varoval, že by mohl sestřelit průzkumné letadlo amerického letectva, které údajně narušilo jeho vzdušný prostor.

https://www.theepochtimes.com/us-calls-for-dialogue-after-north-korea-threatens-to-shoot-down-spy-plane_5387509.html

Skupina 21 konzervativních republikánů v pondělí v dopise adresovaném předsedovi Sněmovny reprezentantů Kevinu McCarthymu varovala, že bude hlasovat proti návrhům rozpočtových zákonů, které nebudou obsahovat uspokojivé škrty.

https://www.theepochtimes.com/house-gop-hardliners-threaten-to-derail-spending-bills_5387604.html

Obchodní skupina zastupující přibližně 14 000 malých a velkých výrobců zveřejnila ostrou kritiku nedávných regulačních kroků kolem ESG a vyzvala Kongres, aby bojoval proti „regulačnímu náporu“ Komise pro cenné papíry.

https://www.theepochtimes.com/trade-group-calls-on-congress-to-rein-in-esg-onslaught_5385750.html

Bývalý doktor amerického gymnastického týmu, který byl odsouzen za sexuální zneužívání gymnastek, byl ve federální věznici na Floridě pobodán. Během 20 let měl zneužít stovky žen a dětí.

https://www.theepochtimes.com/disgraced-sports-doctor-larry-nassar-stabbed-multiple-times-in-florida-prison_5384902.html

Elon Musk opět vystoupil proti transgenderové politice, když v neděli vyzval rodiče, aby se jí postavili a chránili své děti před touto ideologií. Reagoval tak na video rozčíleného otce, který popisoval návštěvu svého syna u lékařky, která se jako první zeptala na jeho orientaci.

Mark Zuckerberg v pondělí oznámil, že během pěti dnů od spuštění nové platformy Threads se na ní zaregistrovalo přes 100 milionů uživatelů. Jde o rychlejší růst než u Chat GPT.

https://www.theepochtimes.com/metas-twitter-rival-threads-surges-to-100-million-users-faster-than-chatgpt_5388191.html