Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk opět vystoupil proti transgenderové politice a vyzývá rodiče, aby se jí postavili a chránili své děti před touto ideologií.
„Je na čase, aby se rodiče bránili!“ napsal miliardář 9. července na Twitteru v reakci na video na TikToku, které zveřejnil rozzuřený otec.
„Jsem teď doslova v jednom ohni,“ říká otec, který na TikToku vystupuje pod přezdívkou JoToJaVin. Ve videu vysvětluje, že právě mluvil se svou ženou, která vzala jejich dva syny k lékaři na běžnou prohlídku před novým školním rokem.
„Můj devítiletý syn tam šel nejdřív a první, na co se ho ta žena zeptala, bylo, jestli se identifikuje jako chlapec, dívka, genderově fluidní nebo nebinární. Můj syn o žádné z těch s***k nikdy předtím neslyšel,“ rozčiloval se muž.
Otec dále poznamenal, že jeho syn, který chodí ke stejnému lékaři od narození, je „jednoznačně kluk“, a pokračoval otázkou, zda se lékař nesnaží „zasít semínko“ do mysli jeho dítěte: „Jediné, za co mohu být vděčný, je to, že tam šla místo mě moje žena. A podporuji ji, že se ozvala. A kdyby to neudělala, zeptali by se mého sedmiletého syna na tu samou zatracenou otázku.“
Otec měl také vzkaz pro ty, kteří schvalují, aby lékaři o takových věcech s dětmi diskutovali: „Nejste normální.“
Muskovy názory
Elon Musk, který má sám devatenáctileté dítě, jež se identifikuje jako transgender, otevřeně transgenderovou ideologii kritizuje. V posledních měsících využil svou nově získanou platformu Twitter k tomu, aby se ohradil proti používání výrazů „cis“ a „cisgender“, které transgenderové osoby často používají pro označení heterosexuálních lidí.
Tuto změnu odhalil ve výměně názorů na Twitteru 21. června: „Opakované a cílené obtěžování jakéhokoli účtu bude mít za následek minimálně dočasné pozastavení činnosti obtěžujících účtů. Slova ,cis‘ nebo ,cisgender‘ jsou na této platformě považována za urážky.“
Díky jeho intervenci byl na Twitteru publikován původně cenzurovaný dokument Matta Walshe s názvem What Is A Woman (Co je to žena). Walsh snímek zveřejnil již v roce 2022, nicméně všechna sociální média jeho sledování zablokovala. S cenzurou se autor snímku setkal i na Twitteru, než se do věci osobně vložil Musk.
„Na tohle by se měl podívat každý rodič,“ napsal 2. června na svém profilu Elon Musk. Film se následně stal trhákem, který online zhlédl rekordní počet diváků.
Již dříve Musk odsoudil provádění zásahů a operací vedoucích ke změně pohlaví u dětí. V příspěvku na Twitteru ze 14. dubna úspěšný podnikatel a otec deseti dětí napsal: „Každý rodič nebo lékař, který sterilizuje dítě předtím, než je dospělé, by měl jít na doživotí do vězení.“
Stejně tak v předchozí výměně názorů v březnu uvedl, že dospělí propagují u dětí přesvědčení, že se narodily ve špatném těle. „Každé dítě prochází krizí identity, než se vykrystalizuje jeho osobnost/identita. Proto bychom přinejmenším do 18 let neměli povolovat závažné, nevratné chirurgické zákroky ani sterilizační léky.“
Obavy technologického magnáta sdílejí i další lidé po celé zemi, kteří na zasedáních školních rad protestují proti genderové ideologii, která se ve školách protlačuje. Stále více jedinců, kteří jako nezletilí podstoupili změnu pohlaví, hovoří o tom, že svých rozhodnutí litují, a někteří dokonce podávají žaloby na nemocnice a lékaře, kteří tyto zákroky provedli.
Co se týče koupě Twitteru, Musk dal jasně najevo, že sociální médium nekoupil pro svůj vlastní prospěch, ale ve prospěch společnosti.
„Docela pozorně sleduji, co se s Twitterem děje – víte, mám pocit, že se to posouvá na tu či onu stranu. A obecně jsem se obával, že Twitter má negativní vliv na civilizaci, že má rozkladný vliv na občanskou společnost. A tak si myslím, že cokoli, co podkopává civilizaci, není dobré.“
Podnikatel koupil platformu loni v říjnu za 44 miliard dolarů, částku, kterou od té doby často oplakává. Přesto zůstává optimistou, pokud jde o jeho transformační plány s aplikací, kterou hodlá proměnit v „aplikaci na všechno“, v jednotné místo, kde se uživatelé mohou stýkat, nakupovat, provádět finanční transakce a další.
Z anglického originálu na The Epoch Times přeložil Ondřej Horecký.