Redakce Epoch Times

12. 4. 2023

John Kirby z Národní bezpečností rady v souvislosti s uniklými tajnými dokumenty potvrdil, že na Ukrajině je přítomna malá skupinka amerických vojáků, kteří jsou ale určeni k obraně ambasády a k řešení logistiky dodávané podpory. Dodal, že nepůsobí na bojišti ani jako bojová podpora.

https://www.theepochtimes.com/white-house-acknowledges-small-number-of-us-troops-in-ukraine-following-leaked-docs_5189786.html

Republikánský senátor Tim Scott dnes založil výbor, který prozkoumá možnosti jeho kandidatury na prezidentský úřad v roce 2024. Je tak možné, že zanedlouho bude mít Donald Trump čtvrtého vyzyvatele z republikánského tábora. Během svého oznámení se Scott zaměřil na kritiku Bidena a demokratů.

https://www.theepochtimes.com/sen-tim-scott-launches-presidential-exploratory-committee-for-2024-election_5189285.html

Joe Biden v úterý večer dorazil do Belfastu, aby zahájil svou čtyřdenní politickou a osobní cestu do Severního Irska a Irska, kde si připomene 25. výročí Velkopáteční dohody, která ukončila 30 let trvající násilný konflikt. Biden se během své návštěvy zúčastní bilaterálních jednání a bude také pátrat po historii svých irských kořenů.

https://www.theepochtimes.com/biden-arrives-in-belfast-to-celebrate-25-years-of-peace-in-northern-ireland_5187306.html

Trump v prvním rozhovoru po obvinění manhattanským prokurátorem sdělil Tuckeru Carlsonovi, že bez ohledu na to, kolik obvinění na něj demokraté uvalí, bude pokračovat v kampani na prezidentské volby v roce 2024. Popsal i některé momenty ze soudu a řekl také, co si myslí o kandidatuře Joea Bidena.

Manhattanský prokurátor Bragg včera podal žalobu na republikána Jima Jordana kvůli předvoláním a žádostem, které mu zaslal Jordan v souvislosti s Trumpem a kriminalitou v New Yorku. Tvrdí, že předseda sněmovního justičního výboru proti němu zahájil zastrašovací kampaň.

Ještě téhož dne Trumpem jmenovaná federální soudkyně Mary Kay Vyskočilová zamítla Braggovu žádost o vydání dočasného soudního příkazu a předběžného opatření proti Jordanovi.

https://www.theepochtimes.com/court-rejects-braggs-request-for-restraining-order-against-jordan_5189183.html

Národní úřad pro telekomunikaci a informace, který spadá pod ministerstvo obchodu, se bude v následujících dvou měsících zabývat možnostmi, audity, hodnocením rizik a potenciálními procesy týkajícími se umělé inteligence.

https://www.theepochtimes.com/us-exploring-rules-to-regulate-ai-tools-like-chatgpt_5187792.html

Republikánský senátor Josh Hawley tvrdí, že ministr spravedlnosti Merrick Garland poskytl Kongresu nepravdivé svědectví, když popřel, že by si ministerstvo spravedlnosti vychovávalo informátory uvnitř katolické církve.

https://www.theepochtimes.com/hawley-alleges-ag-garland-gave-false-testimony-about-doj-targeting-catholics_5188370.html

Demokratický předseda kalifornské dolní komory zablokoval návrh zákona o rodičovských právech, který by ve školách zakázal praktikování zatajování změny pohlaví.

https://www.theepochtimes.com/california-lawmaker-blocks-parental-rights-bill-as-debate-continues-over-secret-gender-transitions-at-schools_5186916.html

Podle průzkumu provedeného na začátku letošního roku se více než polovina obyvatel New Yorku necítí bezpečně v metru, když jede sama v noci, a 25 % obyvatel se necítí bezpečně ani přes den.

https://www.theepochtimes.com/majority-of-new-yorkers-feel-subway-unsafe-at-night-quarter-worry-about-safety-during-the-day-poll_5187288.html

Velké mediální domy dnes podaly žalobu, ve které se dožadují přístupu k videozáznamům událostí z 6. ledna 2021, které před několika týdny poskytl předseda sněmovny Kevin McCarthy Tuckeru Carlsonovi z Fox News.

https://www.theepochtimes.com/mainstream-media-outlets-file-lawsuit-over-jan-6-footage-released-to-tucker-carlson_5189665.html