Redakce Epoch Times

13. 5. 2022

CDC sdělilo, že nemá k dispozici žádný dokument, který by podpořil tvrzení úřadu, že anticovidové vakcíny nevytvářejí nebo nezpůsobují varianty viru způsobujícího covid-19.

https://www.theepochtimes.com/cdc-no-documents-supporting-claim-vaccines-dont-cause-variants_4464871.html

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů včera oznámila, že demokraté předloží k projednání zákon, který by prezidentu Bidenovi udělil nové rozsáhlé pravomoci k uvalení cenových stropů ropným společnostem.

https://www.theepochtimes.com/pelosi-announces-anti-fuel-price-gouging-bill-granting-sweeping-new-powers-to-biden_4462898.html

Senát schválil prodloužení Powellova mandátu ve funkci šéfa Fedu na další čtyři roky.

https://www.theepochtimes.com/jerome-powell-confirmed-by-senate-for-a-second-term-as-fed-chair_4463452.html

Federální soudce Cooper ve čtvrtek rozhodl, že Fusion GPS, firma najatá kampaní Clintonové k „hledání špíny“ na Trumpa, bude muset poskytnout vyšetřovateli Durhamovi desítky e-mailů.

https://www.theepochtimes.com/research-firm-that-helped-clinton-campaign-must-give-emails-to-john-durham-judge_4464753.html

Exprezident Trump se rozhodl obrátit kritiku prezidenta Bidena ve svůj prospěch poté, co se jej Biden pokusil zesměšnit jako „Velkého krále MAGA“. Trump si nechal udělat plakát na motivy „Pána Prstenů: Návrat krále“.

https://www.theepochtimes.com/great-maga-king-trump-embraces-nickname-coined-by-biden_4464391.html

Federální odvolací soud rozhodl, že kalifornský zákaz prodeje většiny poloautomatických zbraní dospělým mladším 21 let je protiústavní (v rozporu s druhým dodatkem ústavy).

https://www.theepochtimes.com/court-rules-californias-gun-sale-ban-for-those-under-21-is-unconstitutional_4462058.html

Národní asociace učitelů přírodních věd nedávno školila učitele, jak do hodin přírodních věd vnést sexuální a genderovou ideologii a jak ve třídě více podporovat LGBTQIA+.

https://www.theepochtimes.com/national-association-of-science-teachers-trains-members-on-queering-your-classroom_4462545.html

V hromadné žalobě podané rodinami obětí a pozůstalými po obětech zříceného Surfside Condominium (červen 2021) na Floridě bylo předběžně dosaženo urovnání ve výši jedné miliardy $.

https://www.theepochtimes.com/families-survivors-set-for-1-billion-settlement-over-surfside-condo-collapse_4462955.html

Průzkum veřejného mínění AAA ukázal, že 85 % Američanů se technologie automatického řízení vozidel bojí nebo si nejsou jisti, zda bude fungovat.

https://www.theepochtimes.com/aaa-study-finds-many-consumers-dont-trust-self-driving-vehicles_4463102.html