Právníci Huntera Bidena sdělili, že federální prokuratura stáhla dříve navrženou dohodu, která se týkala dvou daňových přečinů a trestného činu držení zbraně. Jde o dohodu, nad kterou federální soudkyně vyslovila pochybnosti.

https://www.theepochtimes.com/us/federal-prosecutors-reneged-on-plea-deal-say-hunter-bidens-lawyers-5463542

Poté, co ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že jmenovalo federálního prokurátora Weisse zvláštním vyšetřovatelem Huntera Bidena, jeden z nejvlivnějších sněmovních demokratů Jamie Raskin připustil, že syn prezidenta Joea Bidena udělal „spoustu opravdu nezákonných“ věcí.

Mark Zuckerberg se zřejmě snaží vyprovokovat Elona Muska v souvislosti s jejich zápasem v kleci. V noci z neděle na pondělí Zuckerberg na svou novou platformu napsal, že k zápasu pravděpodobně nedojde, protože se nezdá, že by ho Musk bral vážně.

Na Havaji se ještě nepodařilo uhasit všechny požáry a do pozornosti se dostává Oregon. Tamní úřady vydaly pro národní park Willamete varování třetího stupně, aneb výzvu k evakuaci.

https://www.theepochtimes.com/us/urgent-level-3-go-now-evacuation-order-issued-in-oregon-amid-fires-5463641

Organizace Scholaroo vydala zprávu s názvem „Státy USA, ve kterých se žije nejlevněji“. Dle ní je na tom nejlépe Jižní Dakota, kterou následuje Indiana a Arkansas.

https://www.theepochtimes.com/article/these-are-americas-most-affordable-states-to-live-in-this-year-5461815

Právník Tyson Langhofer z organizace Alliance Defending Freedom se domnívá, že Nejvyšší soud se bude zanedlouho zabývat případy preferovaných zájmen. Množí se totiž případy, že instituce, které zavádějí povinné používání preferovaných zájmen, trestají ty, kteří pravidlo nedodržují.

https://www.theepochtimes.com/us/supreme-court-may-intervene-in-pronoun-issue-says-expert-5462527

Federální soudce z Texasu nařídil společnosti Southwest Airlines, aby poslala tři své právníky na školení o náboženské svobodě, poté, co firma propustila letušku, která na sociálních sítích vyjadřovala náboženské názory.

https://www.theepochtimes.com/us/southwest-ordered-to-attend-religious-freedom-training-5459013

Soudkyně v Ohiu se vydala zatím nedotčenou cestou, když použila nový právní nástroj a rozhodla, že čínský drogový kartel Zheng zaplatí 18 milionů dolarů rodině muže, jenž se smrtelně předávkoval fentanylem, který úřady vystopovaly až ke kartelu.

https://www.theepochtimes.com/us/judge-orders-chinese-drug-cartel-pay-18-million-for-fentanyl-death-of-ohio-man-5460696