Generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg se zřejmě snaží vyprovokovat majitele Twitteru Elona Muska v souvislosti s jejich zápasem v kleci. V noci z neděle na pondělí Zuckerberg na svou novou platformu napsal, že k zápasu pravděpodobně nedojde, protože se nezdá, že by ho druhý jmenovaný bral vážně.

Oba technologičtí magnáti přijali výzvu k souboji v kleci koncem června. Musk napsal, že je „pro zápas v kleci“, na což Zuckerberg rychle zareagoval a požádal o určení místa zápasu.

Konkrétní datum jejich zápasu v kleci zatím nebylo oznámeno. Musk mezitím oznámil, že živé vysílání této události bude probíhat na Twitteru („X“) i na Metě, a naznačil, že zápas se uskuteční na „epickém místě“ v Itálii.

Zuckerberg sdělil, že nabídl datum zápasu a že prezident UFC Dana White souhlasil s tím, že zápas bude oficiální a jeho výtěžek bude použit na charitu.

V noci na 14. srpna ředitel Mety vyčetl Muskovi: „Nepotvrdí datum, pak řekne, že potřebuje operaci, a teď místo toho žádá o tréninkové kolo na mém dvorku.“

„Myslím, že se všichni shodneme na tom, že Elon to nemyslí vážně a že je čas jít dál,“ uvedl Zuckerberg ve zmíněné reakci na Threads.

„Pokud někdy Elon přijde se skutečným datem a oficiální akcí, ví, jak mě kontaktovat. V opačném případě je čas jít dál. Budu se soustředit na soutěžení s lidmi, kteří tento sport berou vážně,“ dodal.

Musk zatím Zuckerbergovi neodpověděl. 

Dříve na platformě X její majitel uvedl, že 7. srpna strávil tři hodiny na magnetické rezonanci a že „existuje problém s mou pravou lopatkou, která se mi tře o žebra, což vyžaduje menší operaci“, a dodal, že „rekonvalescence bude trvat jen několik měsíců“.

Zuckerberg trénuje smíšená bojová umění (MMA) a na začátku tohoto roku absolvoval svůj první turnaj v brazilském jiu-jitsu. Podle ESPN se Zuckerberg v květnu utkal v soutěži v jiu-jitsu v kategorii do 149 liber.

Musk tolik zkušeností s bojovými uměními nemá. V rámci příprav na zápas s Zuckerbergem však přijal nabídku tréninku od šampiona UFC Georgese St-Pierra.

Překlad a redakční úprava původní zprávy americké redakce: Juraj Skovajsa