Redakce Epoch Times

15. 2. 2022

Pobouření republikáni: Mainstreamová média ignorují závažná zjištění o špehování Trumpa, které mělo být dle vyšetřovatele Durhama prováděno na objednávku Clintonové a demokratů.  (článek česky)

Poté, co dnes Rusko oznámilo, že stáhne část svých vojáků z oblastí u ukrajinských hranic, vysoce postavení představitelé NATO vyjádřili „opatrný optimismus“, že dojde k deeskalaci napětí.

https://www.theepochtimes.com/nato-cautiously-optimistic-amid-reports-of-russian-troop-withdrawal_4279045.html

Ministr obrany Lloyd Austin měl dnes odletět na návštěvu členských krajin NATO – Belgie, Polska a Litvy – kde se má setkat s představiteli jednotlivých vlád a armád.

https://www.theepochtimes.com/defense-secretary-austin-to-head-to-europe-to-discuss-russian-troop-buildup_4278136.html

Pentagon vydal zprávu, ve které uvádí, že extrémně vysoká míra fúzí a konsolidací mezi dodavateli obranného průmyslu snížila konkurenci a zvýšila rizika pro národní bezpečnost USA.

https://www.theepochtimes.com/pentagon-says-extreme-consolidation-in-arms-industry-threatens-national-security_4278884.html

Průzkum veřejného mínění Gallup provedený v lednu ukázal zvyšující se nespokojenost Američanů s mírou imigrace. Celkem s ní není spokojeno 58 % dotázaných (celkem 41 % je velmi nespokojeno).

https://www.theepochtimes.com/dissatisfaction-with-us-immigration-levels-rises-under-biden_4279172.html

Prezident americké Asociace pro ropu a zemní plyn v rozhovoru pro ET sdělil, že Bidenova vláda nastavila pro jeho odvětví „nejnepříznivější politické a právní prostředí“, které za svých 30 let ve Washingtonu pamatuje.

https://www.theepochtimes.com/exclusive-most-unfavorable-political-and-regulatory-environment-for-our-industry-i-have-ever-seen-u-s-oil-gas-assoc-chief_4277717.html

Starosta New York City Eric Adams včera oznámil propuštění skoro 1 500 zaměstnanců města za nepodrobení se povinnému očkování proti covidu-19, pro které byl nejzazší termín do 11. února.

https://www.theepochtimes.com/new-york-city-fires-nearly-1500-workers-for-refusing-covid-19-vaccine-mayor_4278532.html

Starostka Washingtonu, D. C., Muriel Bowser upustila od povinnosti prokazování se očkováním proti covidu-19 v soukromém sektoru, ale roušky na školách ponechala v platnosti.

https://www.theepochtimes.com/washington-mayor-drops-vaccine-mandate-keeps-school-masking-requirements_4277332.html

Bývalý technolog amerického námořnictva se doznal k pokusům o prodej tajných technologických informací týkajících se ponorek s nukleárním pohonem cizí zemi.

https://www.theepochtimes.com/ex-navy-nuclear-engineer-pleads-guilty-in-submarine-espionage-case_4278435.html

Dle soudních dokumentů se anglický princ Andrew domluvil na urovnání soudního sporu s Virginií Giuffre, která jej zažalovala za sexuální zneužití v jejích 17 letech (Epsteinův „kruh“).

https://www.theepochtimes.com/prince-andrew-settles-lawsuit-with-accuser-virginia-giuffre_4279315.html

Vrchní st. zástupce Texasu zažaloval společnost Meta (Facebook) za sběr biometrických dat uživatelů skrze technologii rozpoznávání tváře, jenž je v rozporu se státním zákonem.

https://www.theepochtimes.com/texas-ag-sues-meta-for-unauthorized-biometric-data-collection_4277420.html