Redakce Epoch Times

15. 2. 2023

Americký úřad pro vládní odpovědnost se poprvé pokusí odhadnout celkovou výši podvodů v rámci federální vlády. Nejvyšší představitel úřadu Gene Dodaro sdělil, že odhad by mohl být k dispozici ještě letos.

https://www.theepochtimes.com/total-fraud-in-federal-government-for-first-time-an-agency-tries-to-solve_5057479.html

Bílý dům poskytl další podrobnosti o třech objektech, které byly v uplynulých dnech sestřeleny v severoamerickém vzdušném prostoru, když uvedl, že podle mínění zpravodajců se jednalo o komerční nešpionážní balóny. Jejich trosky se zatím získat nepodařilo.

Po více než 30 letech v americkém Senátu a půlstoletí ve veřejné funkci oznámila demokratická senátorka Dianne Feinsteinová, že se v roce 2024 již nebude ucházet o znovuzvolení. Tato historicky nejdéle sloužící žena v Senátu je kromě jiného členkou justičního a zpravodajského výboru.

https://www.theepochtimes.com/dianne-feinstein-to-retire-after-more-than-30-years-in-senate_5057772.html

Poslední republikánka ve Federální obchodní komisi Christine Wilsonová v úterý oznámila, že odstoupí kvůli svému nesouhlasu s progresivním vedením agentury. Konkrétně obvinila předsedkyni Linu Khanovou ze zneužívání moci a „podkopávání struktury komise, kterou Kongres definoval zákonem“.

https://www.theepochtimes.com/last-remaining-gop-federal-trade-commissioner-resigns-accuses-chair-of-abusing-power_5057815.html

Agentura amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti vydala varování pro uživatele produktů Apple kvůli bezpečnostní chybě v iPhonech, iPadech a zařízeních se systémem MacOS a doporučila jim aktualizaci. Udělala tak v návaznosti na oznámení Applu o aktualizaci, která bezpečnostním chybám zamezí.

https://www.theepochtimes.com/federal-agency-warns-millions-of-iphone-users-to-change-settings-now_5059459.html

Podle záznamů Komise pro cenné papíry věnoval Elon Musk minulý rok charitativním organizacím akcie Tesly v hodnotě téměř dvou miliard dolarů. Podle serveru Marketwatch se většina darů uskutečnila ke konci roku a analytici se domnívají, že svou roli v darech mohlo sehrát daňové plánování.

https://www.theepochtimes.com/elon-musk-donates-nearly-2-billion-in-tesla-shares-to-charity_5059068.html

Elon Musk prohlásil, že ChatGPT a další současné úspěchy na poli umělé inteligence mohou představovat významné riziko pro samotnou civilizaci a že by se lidé měli mít na pozoru. Musk byl jedním ze spoluzakladatelů společnosti OpenAI, která ChatGPT vytvořila.

https://www.theepochtimes.com/elon-musk-reveals-one-of-the-biggest-risks-to-human-civilization_5059912.html