Redakce Epoch Times

15. 3. 2023

Rozpočtová ředitelka Bílého domu Shalanda Youngová odmítla říci, kolik je dost, když byla požádána, aby upřesnila, co je „spravedlivý podíl“ na daních, který by měli platit nejbohatší Američané.

https://www.theepochtimes.com/biden-budget-chief-wont-say-how-much-tax-is-fair-share-for-the-wealthy_5114963.html

Lídr senátní většiny, demokrat Chuck Schumer, kritizoval s generály Rusko za manévry, které vedly v úterý k sestřelení amerického dronu nad Černým mořem. Zároveň varoval Vladimíra Putina.

Kongresman Chip Roy podpořil floridského guvernéra Rona DeSantise v jeho kandidatuře na prezidenta v roce 2024. Řekl, že je „čas na novou generaci lídrů“.

https://www.theepochtimes.com/rep-chip-roy-endorses-ron-desantis-for-president-time-for-a-new-generation-of-leadership_5125672.html

Federální agentura pro ochranu životního prostředí navrhla nový soubor celonárodních norem pro pitnou vodu s cílem omezit množství některých chemických látek na bázi fluoru, které se mohou v lidském těle časem hromadit a jsou spojovány s rakovinou.

https://www.theepochtimes.com/feds-propose-rules-to-crack-down-on-forever-chemicals-in-drinking-water_5122519.html

Sněmovna reprezentantů v Tennessee schválila návrh zákona, který má umožnit lidem, kteří jsou oprávněni vést manželské obřady, odmítnout uzavírat svazky osob stejného pohlaví nebo jiné svazky, proti nimž mají námitky. Návrh nyní míří do státního Senátu.

https://www.theepochtimes.com/tennessee-bill-would-allow-officiants-to-say-no-to-performing-gay-marriages_5123353.html

A Tennessee ještě jednou. Státní Senát v pondělí schválil návrh, který jednoznačně definuje muže a ženu na základě vrozeného pohlaví a jímž se upraví již existující legislativa. Návrh nyní zamíří do státní sněmovny.

https://www.theepochtimes.com/bill-defining-sex-as-biological-gender-passes-tennessee-senate-moves-to-house_5123959.html

Newyorská vrchní státní zástupkyně, demokratka Letitia Jamesová, pořádá o víkendu na Manhattanu akci pro malé děti – čtení pohádek s transvestity neboli „Drag Story Hour“. Akce vzbuzuje kritiku, že podporuje sexualizaci dětí.

https://www.theepochtimes.com/new-york-attorney-general-letitia-james-to-host-drag-story-hour-for-children_5124381.html

Podle Lewise Blacka, šéfa Almonty Industries, jedné z globálních těžebních společností, se Amerika v současné době nemůže zbavit závislosti na Číně a Rusku, pokud jde o klíčové nerostné suroviny potřebné k výrobě většiny moderních technologií. Tlak na rychlé snižování emisí uhlíku situaci ještě více komplikuje. Zbavení se závislosti tak dle něj vyžaduje politické oběti.

https://www.theepochtimes.com/breaking-dependency-on-china-russia-requires-political-sacrifice-mining-ceo_5122703.html

FDA schválila v nouzovém režimu pro děti od 6 měsíců i posilující dávku anticovidové vakcíny Pfizeru.

https://www.theepochtimes.com/health/fda-authorizes-updated-covid-19-vaccine-for-children-as-young-as-6-months-old_5123624.html

Společnost OpenAI vydala nejnovější verzi svého chatbota GPT-4, který podle firmy umí reagovat na obrazové podněty.

https://www.theepochtimes.com/new-ai-chatbot-released-that-can-see-images-produce-more-advanced-responses_5125197.html