Redakce Epoch Times

16. 9. 2022

Bílý dům zveřejnil svůj první komplexní rámec zaměřený na regulaci digitálních aktiv, jako jsou kryptoměny, včetně potírání podvodů a podpory finanční stability. Součástí rámce je i zkoumání možnosti zavedení digitální měny americké centrální banky (CBDC), která bude fungovat jako digitální forma dolaru.

https://www.theepochtimes.com/biden-white-house-issues-framework-for-regulating-digital-assets_4735529.html

Prezident Biden na včerejším summitu v Bílém domě, který se týkal „nenávistí vyvolávaného násilí“, požádal Kongres o zrušení ochranného statusu sociálních médií, který jim poskytuje sekce 230 zákona o komunikacích.

https://www.theepochtimes.com/biden-asks-congress-to-end-social-media-immunity-denounces-white-supremacy-at-wh-summit-on-hate-fueled-violence_4734570.html

Ministr zahraničí ve čtvrtek oznámil další vojenskou pomoc Ukrajině v hodnotě 600 milionů $. Celkem tak USA poskytly východoevropské zemi kolem 15,8 miliardy.

https://www.theepochtimes.com/blinken-announces-600-million-in-military-aid-for-ukraine_4734912.html

Demokraté ostře kritizují protipotratový legislativní návrh republikánského senátora Grahama, který navrhuje federální zákaz potratů po 15. týdnu těhotenství. Graham návrhem částečně zavařil i některým republikánům před volbami, kteří budou konfrontováni s otázkami, zda s návrhem souhlasí.

https://www.theepochtimes.com/democrats-decry-grahams-15-week-abortion-ban_4733202.html

Soudkyně Cannonová ve čtvrtek jmenovala brooklynského federálního soudce Raymonda Dearieho do role Special Mastera, který má nezávisle přezkoumat dokumenty zabavené FBI ve floridské rezidenci exprezidenta Donalda Trumpa. Jde o Trumpova kandidáta, se kterým ministerstvo spravedlnosti souhlasilo.

Téměř 50 republikánských zákonodárců vyzvalo ministerstvo obrany ke zrušení povinného očkování vojáků proti covidu-19.

https://www.theepochtimes.com/nearly-50-members-of-congress-call-on-pentagon-to-end-military-vaccine-mandate_4734970.html

Generál ve výslužbě William Boykin obvinil prezidenta Bidena, že záměrně oslabuje americkou armádu. Jako příklady uvedl odchod vojáků kvůli nesouhlasu s očkováním proti covidu či vyučování kritické rasové teorie namísto výcviku. Poukázal také na shození americké armády v očích světa neúspěšným stažením z Afghánistánu.

https://www.theepochtimes.com/biden-administration-intentionally-weakening-military-retired-general-at-pray-vote-stand-summit_4733336.html

Dr. Elizabeth Lee Vlietová řekla v pořadu Crossroads na EpochTV, že komplikace a nežádoucí účinky, které se objevily po očkování mRNA vakcínami proti covidu-19, lékaři předvídali už dopředu, a to na základě údajů a studií starých 15 let.

https://www.theepochtimes.com/adverse-effects-of-mrna-vaccines-were-known-before-covid-19-medical-doctor_4729329.html

Floridský guvernér reagoval na kritiku, že poslal ilegální imigranty na Martha’s Vineyard: „Když byl Trump prezidentem, všichni ti lidé ve Washingtonu a New Yorku se bili v prsa a říkali, že jsou tak hrdí na to, že jsou jurisdikcemi s ochranným statusem pro uprchlíky – říkali, jak to je špatné, že hranice jsou zabezpečené. A ve chvíli, kdy se k jejich dveřím dostane byť jen malý zlomek toho, s čím se pohraniční města potýkají každý den, najednou se rozzuří… To jen ukazuje, jak vidíte, že jejich ohánění se ctností je podvod.“

Pokud jde o 50 ilegálů dopravených na Martha’s Vineyard, ředitelka útulku pro bezdomovce řekla, že na ostrově je nedostatek bydlení a nemohou se v dlouhodobém horizontu o uprchlíky postarat. Guvernér Massachusetts dnes oznámil, že ilegály ubytují na tamní vojenské základně a zmobilizují 125 členů Národní gardy.

https://www.theepochtimes.com/massachusetts-gov-activates-national-guard-sends-marthas-vineyard-illegals-to-military-base_4735607.html