Redakce Epoch Times

19. 10. 2023

Prezident Joe Biden 18. října v Izraeli sdělil, že údaje shromážděné americkým ministerstvem obrany podporují tvrzení Izraele, že není zodpovědný za smrtící výbuch v nemocnici v Gaze ze 17. října.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-says-pentagon-data-suggests-israel-not-to-blame-for-hospital-blast-5512473

Republikánský kandidát na prezidenta Tim Scott se vyslovil proti tomu, aby Spojené státy přijímaly uprchlíky z Gazy, a přidal se tak k názoru dalších prezidentských kandidátů, jako je floridský guvernér Ron DeSantis a bývalý prezident Donald Trump.

https://www.theepochtimes.com/us/sen-scott-says-us-should-not-take-in-gaza-refugees-as-israel-hamas-war-intensifies-5512201

Předseda sněmovního zahraničního výboru republikán Michael McCaul prohlásil, že jeho výbor připravuje návrh zákona, který by v případě potřeby schválil použití americké vojenské síly na Blízkém chodě. Není totiž jisté, do jaké míry Spojené státy podpoří Izrael ve válce s Hamásem.

https://www.theepochtimes.com/us/authorization-for-military-force-against-hamas-being-drafted-in-house-rep-mccaul-5511930

Pentagon v úterý zveřejnil záběry některých z více než 180 případů, kdy čínské vojenské letouny za poslední dva roky ohrožovaly americká letadla v mezinárodním vzdušném prostoru.

https://www.theepochtimes.com/epochtv/pentagon-releases-footage-of-coercive-and-risky-intercepts-of-us-aircraft-by-chinese-fighter-jets-5512519

Bidenova administrativa rozšiřuje omezení vývozu polovodičů do Číny a snaží se tak zpomalit rozvoj pokročilých vojenských technologií komunistického režimu.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-admin-unveils-new-chip-restrictions-on-adversary-china-5511649

Ze záznamů, které získala organizace Judicial Watch, vyplývá, že nejvyšší policejní a kongresní úředníci byli dopředu upozorněni na možné problémy, které mohly 6. ledna 2021 nastat.

https://www.theepochtimes.com/us/police-officials-knew-of-potential-for-significant-trouble-on-jan-6-court-filing-says-5512401

Muž odsouzený za vměšování se do prezidentských voleb v roce 2016 za zveřejnění memu o Hillary Clintonové byl dnes odsouzen k sedmi měsícům vězení.

https://www.theepochtimes.com/us/man-who-posted-hillary-clinton-meme-sentenced-to-jail-time-5512705

Školní rada v okrese Charles v Missouri dle whistleblowerů skrývala své snahy k zavedení transgenderových toalet ze strachu z hněvu rodičů. Uvádí to žaloba podaná úřadem státního návladního.

https://www.theepochtimes.com/us/missouri-attorney-general-sues-school-board-over-allegedly-secret-transgender-bathroom-policy-5503929


Americká vesmírná agentura NASA se poprvé v historii odhodlala k serióznímu zkoumání neidentifikovatelných objektů, dříve známých jako UFO. Zveřejnila závěry nezávislé studie.