Redakce Epoch Times

18. 2. 2022

Just The News zveřejnilo e-mail úředníka ministerstva zahraničí z listopadu 2016, který potvrzuje, že americká vláda dostala informaci od ukrajinské prokuratury o tom, že energetický gigant Burisma, do jehož dozorčí rady byl v roce 2014 dosazen Hunter Biden, zaplatil téhož roku úplatek 7 milionů $ za ukončení vyšetřování společnosti ukrajinskou prokuraturou.

https://www.theepochtimes.com/key-state-department-email-detailing-7-million-bribe-was-never-provided-to-trumps-impeachment-defense_4284637.html

Soud dnes nařídil Donaldu Trumpovi a jeho dvěma dětem vypovídat při vyšetřování vedeném newyorskou vrchní st. zástupkyní Letitiou James ve věci obvinění Trump Organisation z finančních machinací v oblasti nemovitostí.

https://www.theepochtimes.com/court-orders-trump-to-sit-for-deposition-in-new-york-investigation-trump-responds_4286826.html

Sussmann podal v pondělí návrh na vyškrtnutí šesti odstavců z Durhamova soudního podání a obvinil zvláštního vyšetřovatele z politizace případu. Durham včera doporučil soudu návrh zamítnout, protože „to prostě není pravda“. 

https://www.theepochtimes.com/durham-files-response-to-sussmanns-motion-to-strike-paragraphs-from-case_4285965.html

Představitelé USA znovu varovali, že Rusko může spustit kamuflážní operaci, která by „opravňovala“ jeho vstup na ukrajinské území.

https://www.theepochtimes.com/us-again-warns-of-russian-false-flag-operation-to-justify-entry-into-ukraine_4284817.html

Ceny benzínu v USA se šplhají na 3,5 $ za galon (3,7 litru). Expert v oboru D. Dicker odhaduje, že v souvislosti s rusko-ukrajinským konfliktem cena vystřelí na 5 $ a možná i na 6,5–7 $.

https://www.theepochtimes.com/gas-prices-may-soon-hit-7-per-gallon-warns-expert_4286827.html

Pohraniční stráž na americko-mexické hranici zadržela v lednu skoro 154 000 ilegálních migrantů, což je o 50 % více než v roce 2021 a o 76 % více než v roce 2020. Přes 63 000 z nich bylo umožněno zůstat ve Státech.

https://www.theepochtimes.com/illegal-immigrant-encounters-at-us-mexico-border-in-january-much-higher-than-previous-year_4285368.html

„Na našich hranicích máme skutečně krizovou situaci,“ řekl pro NTD Russ Vought, bývalý ředitel úřadu OMB Trumpova kabinetu. Dodal, že země nemůže čekat další tři roky na novou administrativu, která by to pak řešila.

https://www.theepochtimes.com/border-crisis-cant-wait-three-more-years-for-a-new-administration-to-fix-russ-vought_4282630.html

Senátem dnes těsně neprošel dodatek republikánů do rozpočtového zákona, který měl zakázat federální financování povinného očkování proti covidu-19.

https://www.theepochtimes.com/gop-senators-miss-vote-dooming-amendment-that-would-have-defunded-biden-administrations-vaccine-mandates_4286771.html

Pořadatelé „The People Convoy“ (Konvoje lidu) zveřejnili plán. První řidiči vyrazí 23. února z Kalifornie. V sousední Arizoně bude mít konvoj už na 500–1000 kamionů. Cílovou destinací je Washington, D. C.

https://www.theepochtimes.com/exclusive-the-peoples-convoy-heading-to-washington-organizers-unveil-their-plans_4282042.html

Kanadská policie zatkla organizátory Konvoje svobody Chrise Barbera a Tamaru Lich. (česky na epochtimes.cz)

Ministerstvo spravedlnosti včera potvrdilo, že FBI vytváří nový tým zabývající se zločiny, které se týkají kryptoměn.

https://www.theepochtimes.com/fbi-to-form-cryptocurrency-unit-focusing-on-seizure-of-virtual-assets-doj_4285176.html