Právní experti uvedli, že termín soudního procesu s Trumpem není vzhledem k jeho složitosti reálný. Podle některých se může táhnout až roky.

Právníci Donalda Trumpa navrhli ve čtvrtek zahájení soudního procesu na duben 2026.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-proposes-april-2026-trial-date-for-2020-election-case-5474311

Donald Trump zrušil tiskovou konferenci, která se měla konat 21. srpna a na níž chtěl představit „přesvědčivou“ zprávu dokazující volební podvody v Georgii. Oznámil, že namísto toho jeho právníci předloží zjištění jako důkaz u soudu.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-cancels-news-conference-on-alleged-georgia-election-fraud-5473912

Republikánský státní senátor Georgie Colton Moore požaduje svolání zvláštního mimořádného zasedání zákonodárného sboru, na kterém by se vyšetřovaly kroky prokurátorky Willisové při obvinění Donalda Trumpa a dalších 18 lidí. Podle Moora by mohla vést iniciativa k impeachmentu Willisové.

https://www.theepochtimes.com/us/georgia-senator-demands-special-session-to-investigate-possibly-impeach-fani-willis-5472439

Soudkyně Chutkanová, která předsedá případu Donalda Trumpa ve Washingtonu, řekla, že nepokoje Black Lives Matter byly „většinou pokojné“ a že je rozhořčena, že je Trump „stále na svobodě“ i po incidentu v Kapitolu 6. ledna.

https://www.theepochtimes.com/us/judge-in-president-trumps-case-says-blm-riots-were-mostly-peaceful-5473028

Trumpem jmenovaná federální soudkyně Noreikaová včera zrušila obvinění z daňových přečinů vůči Hunteru Bidenovi. Rozhodla tak v souladu s žádostí federálního prokurátora Weisse, který plánuje vznést tato obvinění v jiné jurisdikci.

https://www.theepochtimes.com/us/hunter-biden-tax-charges-dropped-by-delaware-judge-5474260

Poznámky, které zveřejnil na svém webu politický akční výbor podporující Rona DeSantise, naznačují strategii floridského guvernéra pro republikánské primárky. Má „uzemnit“ svého prezidentského protikandidáta Viveka Ramaswamyho a bránit Donalda Trumpa v případě útoků na jeho osobu Chrisem Christiem.

https://www.theepochtimes.com/us/leaked-desantis-memo-outlines-debate-plan-hammer-ramaswamy-defend-trump-against-christie-5473194

K více než 21 letům vězení byla ve čtvrtek odsouzena 55letá Kanaďanka, která se letos přiznala, že na podzim roku 2020 poslala prezidentovi Donaldu Trumpovi a osmi různým představitelům orgánů činných v trestním řízení v Texasu obálku s ricinem ve snaze otrávit je.

https://www.theepochtimes.com/us/foreign-national-gets-21-years-for-mailing-poison-to-trump-and-texas-police-5473205

Během čtyř dnů byly na severovýchodním pobřeží USA vyplaveny tři mrtvoly velryb. Jde o pokračující trend, který dle některých organizací a představitelů různých úrovní správ souvisí s mořskými větrnými elektrárnami. Jiní s touto myšlenkou nesouhlasí, ale připouštějí, že úhyn není obvyklý.

https://www.theepochtimes.com/us/in-depth-we-cant-afford-to-lose-any-more-advocates-call-for-pause-on-offshore-wind-surveying-after-whale-deaths-5472286