Redakce Epoch Times

20. 11. 2022

Elon Musk v sobotu oznámil, že na základě ankety 15 milionů uživatelů Twitteru platforma znovu aktivuje účet Donalda Trumpa. Několik hodin před obnovením účtu Trump sdělil, že nevidí důvod, proč se na platformu vrátit. Do nedělního rána východoamerického času na jeho twitterovém účtu nic nepřibylo. 

Donald Trump se v pátek vyjádřil k iniciativě ministerstva spravedlnosti pro jmenování zvláštního vyšetřovatele ve věci prezidentských dokumentů. Krok ministerstva označil za „příšerné zneužití moci“, „podvod“ a součást série politicky motivovaných „honů na čarodějnice“.

https://www.theepochtimes.com/trump-calls-dojs-special-counsel-appointment-a-horrendous-abuse-of-power_4873789.html

U Bidenových se tento víkend slaví. Joe Biden má dnes osmdesát let a v sobotu měla jeho vnučka svatbu s obřadem v Bílém domě.

https://www.theepochtimes.com/biden-turns-80-years-old-amid-generational-shift-in-house_4874891.html

Republikánští senátoři v čele s Markem Rubiem představili návrh zákona, který by zakázal vydávání amerických víz členům Komunistické strany Číny. Cílem je odradit čínské občany od vstupu do strany a omezení špionážních a propagandistických operací v USA.

https://www.theepochtimes.com/senators-introduce-bill-to-ban-visitor-visa-to-ccp-members_4874787.html

Senát v pátek odložil hlasování o návrhu zákona, který zakotvuje federální právo na manželství osob stejného pohlaví. Předseda senátní většiny, demokrat Chuck Schumer, téhož dne prohlásil, že přijetí zákona by bylo „jedním z nejvýznamnějších dosavadních úspěchů tohoto Senátu“.

https://www.theepochtimes.com/senate-delays-vote-on-bill-codifying-same-sex-marriage-as-a-right_4869440.html

Kongesman Hakeem Jeffries oznámil kandidaturu na nejvyšší demokratickou funkci ve 118. Kongresu, čímž by se stal nástupcem předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové, která jeho kandidaturu podpořila.

https://www.theepochtimes.com/congressman-launches-bid-to-replace-pelosi-as-top-house-democrat_4872113.html

Dvaadvacet států vyzývá administrativu prezidenta Joea Bidena, aby zrušila povinnost očkovat zdravotnické pracovníky anticovidovou vakcínou s odvoláním se na to, že vakcíny poskytují jen malou nebo žádnou ochranu před infekcí, a na rostoucí povědomí o vedlejších účincích očkování.

https://www.theepochtimes.com/22-states-urge-biden-administration-to-repeal-covid-19-vaccine-mandate-for-health-care-workers_4873834.html

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí v pátek oznámilo, že podle nejnovějších dat je současná míra hospitalizací kvůli chřipce v tomto ročním období nejvyšší za posledních deset let.

https://www.theepochtimes.com/flu-hospitalization-rate-highest-in-over-a-decade-for-this-time-of-year-cdc_4873534.html

Skupina národních lékařských asociací a lékařů žaluje FDA za nezákonně schválené chemické potratové léky, které podle nich poškozují dívky a ženy. Skupina tvrdí, že agentura nestudovala bezpečnost léku, jeho potenciální hormonální dopad a důkazy, že způsobuje větší komplikace než chirurgický potrat.

https://www.theepochtimes.com/medical-associations-sue-fda-over-approving-chemical-abortion-pills_4872734.html

Federální soudkyně nařídila odtajnění jmen osmi osob, se kterými měl vazby zesnulý miliardář Jeffrey Epstein, který byl usvědčen z obchodování se sexem.https://www.theepochtimes.com/judge-orders-unsealing-of-names-of-8-anonymous-individuals-relating-to-jeffrey-epstein_4873705.html