Redakce Epoch Times

19. 5. 2023

Kongresmanka Luna představila rezoluci na vyloučení demokrata Adama Schiffa z Kongresu. Tvrdí, že Schiff sehrál rozhodující roli při prosazování narativu o spolčení bývalého prezidenta Donalda Trumpa s Ruskem.

Předsedové sněmovních výborů pro justici a zpravodajské služby hrozí, že předvolají CIA, aby ji přinutili vyjádřit se k obviněním ze zapojení agentury do dopisu zpravodajské komunity s cílem zdiskreditovat zprávy o notebooku Huntera Bidena.

https://www.theepochtimes.com/reps-jim-jordan-mike-turner-threaten-to-subpoena-cia-in-hunter-biden-laptop-investigation_5274037.html

Představitelé FBI se obávali, že na záběrech ze 6. ledna 2021, pořízených uvnitř amerického Kapitolu, budou vidět tajní agenti a důvěrní informátoři, uvedl whistleblower ve svědectví, které bylo zveřejněno 18. května.

https://www.theepochtimes.com/fbi-concerned-jan-6-footage-would-expose-undercover-agents-informants-whistleblower_5275547.html

Ve Sněmovně reprezentantů byl oběma stranami představen návrh, který si klade za cíl zabránit subjektům napojeným na Komunistickou stranu Číny v nákupu zemědělské půdy v USA.

https://www.theepochtimes.com/bipartisan-bill-aims-to-block-chinese-purchase-of-us-farmland_5276319.html

Zadlužení amerických domácností poprvé v historii překročilo hranici 17 bilionů dolarů.

https://www.theepochtimes.com/american-household-debt-surpasses-17-trillion-for-the-first-time_5275465.html


Spojené státy a Tchaj-wan dosáhly dohody o první části své obchodní iniciativy „21. století“, která se týká celních a hraničních postupů, regulačních postupů a drobného podnikání, uvedl ve čtvrtek úřad obchodního zástupce USA.

https://www.theepochtimes.com/us-taiwan-reach-deal-on-1st-part-of-21st-century-trade-pact_5278077.html

Nejvyšší soud se včera jednomyslně postavil na stranu společností Twitter, Google a Facebook, když ve dvou rozhodnutích konstatoval, že tito giganti ze Silicon Valley jsou chráněni před odpovědností za obsah zveřejněný uživateli.

https://www.theepochtimes.com/big-tech-not-liable-for-terrorist-videos-supreme-court-rules_5275387.html

Samuel Brinton, bývalý vysoce postavený úředník ministerstva energetiky, byl ve středu večer zatčen v okrese Montgomery v Marylandu, když se vyhýbal odpykání si trestu za kradení zavazadel.

https://www.theepochtimes.com/ex-biden-nuclear-official-sam-brinton-arrested-as-fugitive-from-justice_5276589.html

Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) vydalo varování, že v nadcházejících měsících může dojít k nárůstu případů nákazy opičími neštovicemi, protože LGBT festivaly přitahují velké davy lidí.

https://www.theepochtimes.com/health/officials-warn-of-monkeypox-resurgence-ahead-of-summer-lgbt-festivals_5277951.html