Redakce Epoch Times

2. 12. 2022

Republikánský senátor Josh Hawley ve čtvrtek uvedl, že nově získané interní dokumenty odhalují lhaní ministra vnitřní bezpečnosti Alejandra Mayorkase během jeho svědectví o již rozpuštěné Radě pro řízení dezinformací a odhalují, že rada měla „mnohem hlubší“ vazby na velké technologické společnosti.

https://www.theepochtimes.com/dhs-has-not-told-the-truth-about-efforts-to-censor-political-speech-alleges-sen-hawley-citing-internal-documents_4897760.html

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová komentovala předání Trumpových daňových záznamů sněmovnímu výboru s poznámkou, že výbor by záznamy mohl poskytnout veřejnosti, pokud tak usoudí. Dle ní na to má právo.

https://www.theepochtimes.com/pelosi-says-democrats-might-release-trumps-tax-returns_4897987.html

Nejvyšší soud USA včera sdělil, že se bude zabývat posouzením legitimity Bidenova programu na odpuštění studentských půjček. Bidenova administrativa se na něj obrátila po všech předchozích neúspěších u soudů nižší instance.

https://www.theepochtimes.com/supreme-court-keeps-bidens-student-loan-program-on-hold-agrees-to-hear-case_4898578.html

Soudní podání v jednom případě týkajícího se protestujících z 6. ledna odhaluje, že Google poskytl FBI geolokační data více než 5 000 mobilních telefonů.

https://www.theepochtimes.com/google-gave-fbi-location-data-for-over-5000-devices-in-jan-6-probe-filing_4898635.html

Podle ministerstva spravedlnosti byli bývalý policejní šéf a bývalý člen městské rady městečka v Louisianě tento týden odsouzeni k jednomu roku vězení za kupčení s hlasy během federálních voleb 2016 a 2020. Oba dva byli demokraté a kupovali si volební hlasy za 10-20 dolarů.

Texaská univerzita vyvinula tzv. fentanylovou vakcínu v boji proti opioidové závislosti, tedy závislosti na narkotických lécích, jako je např. oxykodon. Vakcína má působit tak, že si tělo vytvoří anti-fentanylové protilátky, které znemožní droze vniknout do mozku a dosáhnout stavu blaženosti.

https://www.theepochtimes.com/texas-university-develops-a-fentanyl-vaccine_4896041.html

Generální ředitel Bank of America sdělil v týdnu na CNN, že nadměrné ekonomické stimuly během pandemie jsou hlavní příčinou nadcházející recese.

https://www.theepochtimes.com/too-much-stimulus-is-key-cause-for-a-coming-recession-says-bank-of-america-ceo_4896405.html

Wokeismus je kostým, který si levicová liberální elita obléká, aby dala najevo, že jí záleží na sociální spravedlnosti, a aby skryla svou chamtivost a korupci, řekla Jennifer Sey, bývalá manažerka Levi Strauss.

https://www.theepochtimes.com/wokeism-is-costume-elites-wear-to-signal-virtue-and-hide-greed-corruption-former-levis-executive_4899644.html

Video-platforma Rumble žaluje New York kvůli novému zákonu, který má vstoupit v platnost 3. prosince. Zákon vyžaduje, aby platformy „poskytovaly a udržovaly mechanismy pro hlášení nenávistného chování na své platformě“, a v případě nedodržení vyměřuje pokutu až 1 000 dolarů denně.

https://www.theepochtimes.com/new-yorks-social-media-censorship-law-is-illegal-new-lawsuit-charges_4900345.html