Jack Phillips

2. 12. 2022

Jerry Trabona, bývalý policejní náčelník města Amite, a Kristian Hart, bývalý člen městské rady v Amite, byli obviněni z nabízení úplatků voličům žijícím v okrese Tangipahoa v Louisianě za hlasování v primárkách a všeobecných volbách 2016, sdělilo ministerstvo spravedlnosti v tiskové zprávě z 30. listopadu.

Začátkem tohoto roku ministerstvo uvedlo, že dvojice se přiznala ke „třem případům vyplacení a nabízení úplatků voličům během voleb v letech 2016 a 2020“. V obou volbách také Hart kandidoval do městské rady v Amite, uvedlo ministerstvo.

„Plán kupování hlasů Trabonou a Hartem zahrnoval získávání a najímání osob odpovědných za identifikaci potenciálních voličů, přepravu těchto voličů k volebním urnám a platby a nabídky plateb voličům za hlasování,“ uvedlo ve středu ministerstvo spravedlnosti.

V souvislosti s tímto podvodným jednáním přiznali svou vinu Calvin Batiste a Louis Ruffino, další dva muži z Louisiany, kteří budou odsouzeni později.

Žalobci tvrdili, že od ledna 2016 se Trabona scházel s Hartem a poskytoval mu peníze na nákup hlasů. Poté Hart údajně dával operativcům hotovost na nákup hlasů a říkal jim, aby se mu hlásili poté, co najdou lidi, kteří mají hlasovat.

V soudních spisech se rovněž uvádí, že Hart měl říct „kupcům hlasů“, aby poskytovali informace o lidech, kteří ještě nevolili, vzali je k volbám a pak jim zaplatili, aby hlasovali pro konkrétního kandidáta, uvádí se ve zprávě.

Částka, která byla voličům vyplacena, byla poměrně nízká. „Hart obvykle poskytoval kupcům hlasů, kteří pro něj pracovali, několik set dolarů v hotovosti a nařídil jim, aby potenciálním voličům výměnou za jejich hlasy poskytli 10 nebo 20 dolarů,“ uvádí se v soudních dokumentech (pdf).

Vyplývá z nich také, že Hart měl toto nekalé jednání kupování hlasů praktikovat až do října 2020, kdy byl znovu zvolen. Zpráva Daily Calleru uvádí, že Trabona i Hart jsou demokraté.

„Během primárek a všeobecných voleb v roce 2016 Hart také osobně platil voličům za jejich hlasy pro sebe a Trabonu a několik osob odvezl do volebních místností vlastními vozidly,“ uvádí se v dokumentech.

„Abychom zajistili plně funkční vládu, musíme mít spravedlivé volby bez poskvrny korupce,“ uvedl letos v červenci v prohlášení státní zástupce Louisiany Duane A. Evans. „Zabezpečení volebního procesu je pro náš úřad a ministerstvo spravedlnosti nesmírně důležité.“

Deník Epoch Times se obrátil na Harta a Trabonu s žádostí o komentář.

Překlad původního článku: J. S.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil
Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil

Malé platy, vysoký zápřah, špinavá práce, enormní byrokracie, to vše snižuje u mladých lidí atraktivitu zemědělství. Je farmařina opravdu na vymření? Jak se bude agrární sektor vyvíjet do budoucna? To vše se dozvíte v naší reportáži.

Z Německa odchází další špičkové firmy
Z Německa odchází další špičkové firmy

Počet podniků, které opouštějí Německo, je vyšší než za posledních 15 let. Známá jména jako Meyer Burger, Landliebe a Miele jsou jen špičkou ledovce. BDI předpokládá, že více než 40 % malých a středních podniků zvažuje odchod.

I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení
I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení

V ČR by dárce krve neměl jít na odběr v určité lhůtě po očkování proti covidu. V USA se dárcův očkovací stav zjišťuje, i když důvody tohoto požadavku nejsou přehledné.

Maďarský parlament schválil vstup Švédska do NATO
Maďarský parlament schválil vstup Švédska do NATO

Maďarský parlament dnes schválil vstup Švédska do NATO.

Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni
Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni

Možná budete překvapeni tím, kolik různých typů imunitních buněk vaše tělo má a jak účinně navzájem spolupracují. Ještě zajímavější je, že většina těchto imunitních buněk vzniká v kostní dřeni…