Komentář
Média často při zmínce o Wuhanském virologickém institutu ukazují snímek nového areálu, který působí velmi moderně. To však není místo, kde se to všechno odehrálo.
Před několika týdny jsem večeřel s velmi zkušeným výzkumníkem z amerického Armádního výzkumného ústavu infekčních nemocí (USAMRIID), který je dnes v důchodu a pracuje v soukromém sektoru, a ten ono staré zařízení osobně navštívil a prošel si ho.
Řekl mi výslovně, že tato laboratoř byla nechvalně proslulá špatnou kontrolou kvality, nedodržováním předpisů, problémy se vzduchotechnikou a podobně. V podstatě byla zastaralá a dávno za hranicí své životnosti.

Není tedy žádným překvapením, že v takovém zařízení, které pracovalo s vysoce patogenním aerosolem-přenášeným činitelem, tedy látkou šířenou vzduchem, jako je koronavirus, respektive s tímto upraveným koronavirem, došlo k nějaké události, přičemž dodnes není vyřešeno, zda byla úmyslná, nebo neúmyslná.
Dává naprostý smysl, že mohlo jít o laboratorní nehodu, vzhledem k velmi špatným podmínkám a laxnímu dodržování předpisů ve starém zařízení.
To, co však (ředitelka Národní zpravodajské služby – pozn. redakce) Tulsi Gabardová zveřejnila, je něco, co předznamenal, jak si možná vzpomínáte, analytik CIA Jim Erdman, který před několika týdny vypovídal na Kapitolu za značné skepse. Ve skutečnosti bylo nyní téměř vše, o čem svědčil, potvrzeno zveřejněním dokumentů Gabbardové při jejím odchodu z funkce.
Klíčovou informací je Erdmanovo tvrzení, že lidé zapojení do hodnocení hrozeb a analýz původu viru byli sledováni z Bidenova Bílého domu, přestože zveřejněné dokumenty toto tvrzení ani nepotvrzují, ani nevyvracejí.
To, co Tulsi zdokumentovala, je skutečnost, že Fauci zde současně zastával několik rolí, což představuje zjevný střet zájmů. Financoval laboratoře, působil jako hlavní mluvčí administrativy (v souvislosti s pandemií – pozn. redakce) a v podstatě se pasoval do role lékaře celé země, jako by byl Surgeon General (nejvyšší představitel zdravotnictví Spojených států – pozn. redakce).
A navíc vybíral své osobní přátele a členy svého okruhu do různých zpravodajských komisí, které fakticky posvěcovaly nepravdy, jež pronášel. A to všechno nyní vidíme. Nyní máme také jasnou dokumentaci další Fauciho lži Kongresu. To je důležité zdůraznit.
Nejde o Fauciho popírání výzkumu gain-of-function (experimenty zaměřené na získání či posílení určitých vlastností virů – pozn. redakce), na které Rand Paul (republikánský senátor – pozn. redakce) dlouhodobě upozorňuje. To už je dnes v podstatě stará zpráva. To, co zde máme, je jasná dokumentace toho, že Fauci při přímém dotazu popřel, že by měl jakoukoli komunikaci s různými zpravodajskými komisemi, které tato hodnocení prováděly.
A já jsem z informací poskytnutých třetí stranou, která byla s celou záležitostí velmi dobře obeznámena, věděl, že tomu tak není.
Teď už však máme usvědčující důkaz, máme přímou dokumentaci a jasnou písemnou stopu potvrzující, že Fauci Kongresu lhal.
Celé to podle mě ukazuje na závažné porušení pravidel střetu zájmů a zásad administrativního řízení. Ukazuje to také na selhání principů právního státu a pravidel, která mají platit pro všechny, včetně nejvýše postavených představitelů americké vlády.
Zdá se, že byl přesvědčen, že stojí nad jakoukoli odpovědností za své činy a nemusí dodržovat pravidla, která platí pro nás ostatní. A upřímně řečeno, pozoruji to po celou svou kariéru.
Má kariéra na nižší úrovni šla paralelně s tou doktora Fauciho. Od samého počátku epidemie AIDS a po celou tu dobu jsem viděl, že tento muž nenese odpovědnost za své jednání.
Dokáže porušovat pravidla, kvůli nimž by lidé jako já skončili na černé listině klinických výzkumníků. Nikdy za to však nenese žádné následky ani odpovědnost. A pochybuji, že i za tyto lži ponese nějakou odpovědnost.
Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a nemusejí odrážet stanoviska Epoch Times.
Přeloženo z transkripce videa NTD.
