Redakce Epoch Times

2. 3. 2023

Dnes vydaná strategie Bidenovy administrativy v oblasti kybernetické bezpečnosti se zaměřuje proti čínskému komunistickému režimu a dalším autoritářským mocnostem, které se snaží exportovat své vlastní formy autoritářství prostřednictvím technologií.

https://www.theepochtimes.com/new-biden-cyber-strategy-takes-aim-at-china-as-most-persistent-threat_5094552.html

Předseda justičního výboru Sněmovny reprezentantů Jim Jordan na konferenci konzervativců navrhl, že 51 představitelů zpravodajské komunity, kteří v roce 2020 podepsali dopis, v němž tvrdili, že zpráva o notebooku Huntera Bidena má všechny znaky ruských dezinformací, by mělo přijít o bezpečnostní prověrku.

https://www.theepochtimes.com/jim-jordan-calls-for-51-intel-agents-who-signed-hunter-biden-laptop-letter-to-lose-security-clearance_5094711.html

Ve středu byl v Senátu jednomyslně schválen návrh zákona, který požaduje, aby Bidenova administrativa odtajnila zpravodajské informace týkající se původu covidu-19. Návrh nyní míří do Sněmovny.

Zároveň s tím sněmovní podvýbor pro koronavirovou pandemii oznámil, že 8. března uspořádá první slyšení o původu viru SARS-CoV-2.

https://www.theepochtimes.com/house-subcommittee-announces-first-hearing-on-covid-19-origins_5094323.html

S podporou dvou demokratů odhlasoval Senát den po Sněmovně reprezentantů také rezoluci pro zablokování pravidla ministerstva práce, které umožňuje správcům penzijních fondů zohlednit environmentální, sociální a správní skóre (ESG) při rozhodování o tom, kam investovat finanční prostředky. Prezident Biden však avizoval, že návrh bude vetovat.

Zástupkyně náměstka ministra financí pro domácí finance Nellie Liangová sdělila, že americká centrální banka (Fed) vydá digitální měnu centrální banky pouze s podporou Bílého domu a Kongresu. Její sdělení přichází v době, kdy republikáni navrhují zákon omezující pravomoci Fedu v této věci.

Republikánský guvernér státu Tennessee Bill Lee se chystá podepsat první zákon ve Spojených státech, který by zakázal pořádání vystoupení tzv. drag queen na jakémkoli místě, kam mají přístup děti. Porušení zákona se bude klasifikovat jako trestný čin.

https://www.theepochtimes.com/tennessee-poised-to-become-first-state-to-ban-drag-shows-for-kid-audiences_5090144.html

V středu vypovídal na senátním výboru ministr spravedlnosti Garland. Republikáni jej potrápili otázkami na problematiku zvyšující se kriminality, politizací ministerstva, nechráněním soudců Nejvyššího soudu či útoků na těhotenská centra.

https://www.theepochtimes.com/senate-judiciary-republicans-grill-attorney-general-merrick-garland-on-doj_5091758.html

Nově vydaná zpráva neziskovky Climate Central ukazuje, že republikánské státy jsou na prvních příčkách producentů větrné energie a vyjma Kalifornie také u solární energie.

https://www.theepochtimes.com/red-states-led-the-country-in-solar-and-wind-production-in-2022-report_5091443.html

V okrese Los Angeles se díky žalobě Judicial Watch začaly dělat pořádky v seznamu voličů. Okres informoval, že ze seznamu odstraní 1,2 milionu lidí.

https://www.theepochtimes.com/californias-los-angeles-county-removes-1-2-million-ineligible-voters_5092790.html

Dívčí basketbalový tým křesťanské střední školy v Mid Vermont raději odstoupil z turnaje, než aby se utkal s týmem, ve kterém hraje chlapec identifikující se jako žena.

https://www.theepochtimes.com/christian-high-school-basketball-team-forfeits-game-rather-than-play-against-boy-who-says-hes-a-woman_5087241.html