Redakce Epoch Times

2. 8. 2023

Úřad newyorské vrchní st. zástupkyně Letitie Jamesové v pondělním podání uvedl, že jeho občanskoprávní žaloba na Donalda Trumpa, která operuje s pokutou 250 milionů dolarů, je „připravena k soudnímu řízení“.

https://www.theepochtimes.com/us/new-york-ags-250-million-civil-lawsuit-against-trump-ready-for-trial-5438577

Den poté vznesl zvláštní vyšetřovatel Jack Smith vůči Donaldu Trumpovi již druhé obvinění. Po kauze prezidentských dokumentů jde nyní o obvinění exprezidenta ze „spiknutí“ za účelem zpochybnit volby 2020.

V pondělí právě tým zvláštního vyšetřovatele Jacka Smithe učinil překvapivé přiznání v případu prezidentských záznamů Trumpa. Sdělil, že nepředal právnímu týmu obžalovaného všechny důkazy, jak to vyžaduje zákon, byť nepravdivě tvrdil, že je předal.

https://www.theepochtimes.com/us/jack-smith-admits-to-making-false-claim-to-court-in-trump-case-5437903

Republikánský senátor Marco Rubio požádal Bidenovu administrativu, aby zastavila elektromobilové daňové úlevy pro čínské společnosti, které je získávají prostřednictvím svých partnerství v Jižní Koreji.

https://www.theepochtimes.com/us/rubio-urges-biden-admin-to-stop-us-ev-tax-credits-from-going-to-china-5438667

Úřadující ředitel Národního institutu pro zdraví oznámil, že do čela Národního institutu pro alergie a infekční nemoci nastoupí po Faucim Dr. Jeanne Marrazzová, věhlasná podporovatelka očkování proti covidu.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-administration-announces-doctor-who-offered-covid-19-misinformation-as-fauci-replacement-5439815

Nová rada, která dohlíží na společnost Disney World na Floridě, zrušila její programy pro rozmanitost, rovnost a inkluzi. Legislativní vznik rady v samosprávném území vzešel v únoru z boje guvernéra DeSantise se společností Disney kvůli vměšování se do politiky guvernéra vůči wokeismu.

https://www.theepochtimes.com/us/new-disney-board-eliminates-diversity-equity-and-inclusion-programs-5438165

Guvernér Jižní Karolíny podepsal zákon, který zařadil látky na výrobu fentanylu na seznam kontrolovaných látek. Zároveň zákon stanovuje, že kšeftování s fentanylem je trestným činem – pro překupníky stanovuje vyšší trest odnětí svobody.

https://www.theepochtimes.com/us/south-carolina-increases-penalties-for-possessing-trafficking-fentanyl-5439024

Vyšetřování, na němž se podílí široká škála lokálních úřadů, CDC a FBI, zjistilo, že v Kalifornském městě Reedley je tajná laboratoř s čínskými vlastnickými vazbami. V laboratoři byla objevena široká škála patogenů včetně chlamydií, E. Coli, streptokoka pneumonie, HIV, hepatitidy, herpesu, zarděnek a malárie.

https://www.theepochtimes.com/us/black-market-biolab-uncovered-in-california-linked-to-china-5438972