Federální žalobce dnes v dopise adresovanému soudu oznámil, že prezidentův syn Hunter Biden přiznal vinu v souvislosti se záměrným neplacením daní v letech 2017 a 2018. Obvinění odkrývá, že v obou letech dosáhly Hunterovy zdanitelné příjmy přes 1,5 milionu dolarů, z nichž měl v obou případech odvést na daních přes sto tisíc dolarů. V obou případech jde o přečiny a za každý mu hrozí max. výše trestu odnětí svobody jeden rok. Biden mladší byl také obviněn z držení zbraně v době, kdy byl závislý na návykových látkách.

https://www.theepochtimes.com/hunter-biden-pleads-guilty-to-federal-charges_5344246.html

Prezident Joe Biden v pondělí oznámil, že projekty zaměřené na ochranu klimatu v celé zemi získají z federálních zdrojů o 600 milionů dolarů více. Dle všeho půjdou peníze na přenosovou infrastrukturu. Očekává se, že ministerstvo energetiky brzy oznámí obdobnou injekci ve výši dvou miliard.

https://www.theepochtimes.com/biden-announces-600-million-for-the-most-aggressive-climate-action-ever-during-california-visit_5343547.html

Antony Blinken po včerejším setkání se Si Ťin-pchingem oznámil, že Čína odmítla obnovit přímou vojenskou komunikaci s Washingtonem navzdory opakovaným snahám. Sdělil také, že čínská strana jej ujistila, že Rusku pro jeho ofenzivu na Ukrajině nedodá smrtící zbraně.

Na Blinkenovu cestu do Číny reagoval Michael Sekora ze zpravodajského programu Project Socrates. Dle něj ministrovo celkové poselství může podpořit ambice Číny vůči Tchaj-wanu.

https://www.theepochtimes.com/blinkens-message-could-embolden-china-to-make-a-move-against-taiwan-expert_5344247.html

Donald Trump v pondělí na Fox News řekl, že jeho administrativa nebyla „vlastněna“ Čínou, jak tomu bylo u jeho předchůdců, včetně prezidentů, které měl rád.

https://www.theepochtimes.com/trump-says-china-owned-us-until-he-took-office_5344058.html

A Trump ještě jednou. Soud stanovil ve věci prezidentských dokumentů první datum procesu na 14. srpna.

https://www.theepochtimes.com/judge-sets-trial-date-in-trumps-classified-documents-case_5344153.html

Texaský guvernér podepsal oběma stranami podpořený zákon o boji proti zločinným praktikám násilného odběru orgánů čínského režimu. Texas se tak stal prvním státem USA, který proti tomuto zneužívání bojuje zákonnými prostředky.

https://www.theepochtimes.com/first-ever-us-bill-to-counter-beijings-forced-organ-harvesting-signed-into-law-in-texas_5343285.html

Úřad pro vzdělávání státu New York vydal novou metodickou zprávu, ve které nabádá školy k utajování pohlavní identity žáků před jejich rodinami a trvá na tom, aby byla preferovaná pohlavní identita dítěte bez váhání akceptována.

https://www.theepochtimes.com/new-york-schools-to-hide-childrens-gender-identity-from-parents_5342056.html

Šéf globálního marketingu společnosti Anheuser-Busch, která vyrábí pivo Bud Light, sdělil, že bojkot jejich piva byl „budíčkem“. Věří, že pivo se vrátí znovu na první příčku trhu.

https://www.theepochtimes.com/anheuser-busch-exec-has-candid-response-to-bud-light-backlash-from-customers_5344207.html

Síť kin AMC Theaters zrušila promítání dokumentárního filmu, který popisuje negativní vedlejší účinky a rizika operací pro změnu pohlaví. Společnost tak udělala na nátlak organizace Queer Trans Project. Film se jmenuje No Way Back: The Reality of Gender-Affirming Care (Není cesty zpět: Realita péče pro genderovou afirmaci).

https://www.theepochtimes.com/amc-cancels-documentary-detailing-long-term-health-implications-of-gender-transitioning-after-backlash_5343941.html