FBI našla v pátek při prohlídce domu prezidenta Bidena ve Wilmingtonu další, již pátý soubor dokumentů s označením tajné/důvěrné. Informoval o tom v sobotu Bidenův právník Bob Bauer. Prohledání bylo provedeno po vzájemné domluvě. Pokud by k souhlasu nedošlo, ministerstvo spravedlnosti by o povolení zřejmě zažádalo u soudu.

https://www.theepochtimes.com/more-documents-with-classified-markings-found-at-bidens-delaware-home_5001595.html

Bývalá představitelka Trumpovy administrativy Nikki Haleyová signalizovala v nedávném rozhovoru pro Fox News, že pořád zvažuje kandidaturu na prezidentku ve volbách 2024. V dubnu 2021 ale řekla, že pokud bude kandidovat Trump, tak ona nebude.

https://www.theepochtimes.com/if-i-run-im-running-against-joe-biden-haley-hints-on-possible-2024-bid_4999332.html

Donald Trump v pátek reagoval na výdajové škrty, které se republikáni budou snažit s Bidenovou administrativou dojednat. Navrhuje, aby republikáni neškrtali ani penny z programu Medicare a sociálních dávek, a místo toho by se měli zaměřit na financování „zkorumpovaných zahraničních zemí“, „klimatického extremismu“, „levicových genderových programů v armádě“ a na vládní „plýtvání“.

https://www.theepochtimes.com/trump-issues-warning-to-republicans-about-social-security-and-medicare_4999681.html

Organizace Climate Action Against Disinformation vydala v uplynulém týdnu studii, ve které obviňuje Elona Muska z toho, že na sociální síti umožňuje šíření dezinformací o klimatické krizi.

https://www.theepochtimes.com/climate-alarmists-panic-that-twitter-under-musk-allows-more-dissenting-views-on-global-warming_5001629.html

Elon Musk sdělil svou zkušenost s posilovací dávkou anticovidové vakcíny: „Několik dní jsem se cítil, jako bych umíral. Doufejme, že nedošlo k žádnému trvalému poškození, ale nevím.“

Celní a pohraniční ochrana zaznamenala v prosinci nový historický rekord v počtu ilegálních imigrantů. Celkový počet 251 487 převyšuje dosavadní rekord z května 2022 o zhruba 10 000 ilegálů.

https://www.theepochtimes.com/record-high-250000-migrant-encounters-across-us-mexico-border-in-december-2022-cbp_5000861.html

John Kirby z Národní bezpečnostní rady oznámil, že Spojené státy zařadí ruskou vojenskou skupinu Wagner na seznam nadnárodních zločineckých organizací, aby na ni mohly uvalit další sankce. Wagner je najímaný ruskou vládou k zapojování se do konfliktu s Ukrajinou a nedávno se objevily informace o spolupráci firmy se Severní Koreou.

https://www.theepochtimes.com/washington-to-designate-russian-private-military-group-wagner-as-transnational-criminal-organization_5002013.html

Federální žalobci v pátek prozradili, že zakladateli zkrachovalé kryptoburzy FTX, Samu Bankman-Friedovi, zabavili aktiva v hodnotě skoro 700 milionů dolarů, a to v akciových podílech v Robinhoodu, hotovosti v různých bankách a aktiv v kryptoburze Binance.

https://www.theepochtimes.com/feds-seized-nearly-700-million-from-ftx-founder-bankman-fried_5001357.html

Rodiče studentů na střední škole Long Valley v New Jersey použili pravidla školy o inkluzi k odstranění LGBT symbolů ve škole. Argumentovali, že tzv. duhové trojúhelníky na třídách, které symbolizují „bezpečné místo“, garantují bezpečné místo jen některým studentům. Ale třídy by dle rodičů měly být bezpečným místem pro všechny děti.

https://www.theepochtimes.com/parents-use-inclusion-rules-to-remove-lgbt-symbols-from-school_5000184.html

Lunární nový rok se slavil i v New Yorku. Několik tisíc praktikujících duchovní disciplíny Falun Gong uspořádalo průvod ve Flushingu – části metropole, kde se nachází čínská čtvrť.

https://www.theepochtimes.com/at-nyc-lunar-new-year-parade-falun-gong-adherents-have-message-for-the-world_5001501.html