Redakce Epoch Times

21. 3. 2023

Akcie First Republic Bank se včera znovu prudce propadly, byť dnes začínají postupně růst. Ještě 6. března – před problémem s SVB se akcie First Republic obchodovaly za více než 122 $, dnes se pohybují kolem 19 $. Výrazně se propadly také akcie Credit Suisse.

https://www.theepochtimes.com/first-republic-shares-fall-47-percent-following-multiple-sp-downgrades_5136710.html

Ministryně financí Yellenová dnes ale prohlásila, že americký bankovní systém je zdravý. Obhajovala také vládní zásahy do sektoru a naznačila, že v případě problémů regionálních bank bude vláda intervenovat, aby se nešířila panika s výběry vkladů.

https://www.theepochtimes.com/yellen-government-could-step-in-again-to-protect-other-banks-from-deposit-runs-to-stop-contagion_5138735.html

Prezident včera poprvé vetoval návrh zákonodárců – opatření podpořené oběma politickými stranami, které mělo blokovat výnos ministerstva práce umožňující správcům penzijních fondů zohledňovat při investičních rozhodnutích ESG faktory – pravidlo, které je podle republikánů „woke“ politikou, jež poškodí peněženky důchodců.

Biden podepsal zákon na odtajnění zpravodajských informací o původu covidu a jeho vazbách na wuchanskou laboratoř.

Republikánský Senátor Josh Hawley dnes představí návrh zákona, který do dvou let zruší status trvalých normálních obchodních vztahů Číny se Spojenými státy, uvalí na dovoz z Číny vyšší cla a poskytne prezidentovi pravomoc cla ještě zvýšit.

https://www.theepochtimes.com/hawley-to-introduce-bill-to-revoke-chinas-sweetheart-trade-status_5137119.html

Šéf americké pohraniční stráže odhaduje, že za vlády prezidenta Joea Bidena se podařilo proklouznout hranicemi bez zadržení přibližně 1,5 milionu nelegálních přistěhovalců. Mexické kartely dle kongresmana Greena vydělávají miliardy.

Federální soud v Louisianě nevyhověl návrhu Bidenovy administrativy na zamítnutí přelomové žaloby obviňující administrativu z tajné dohody mezi federální vládou a sociálními sítěmi s cílem cenzurovat nepohodlné uživatele a názory související s covidem-19.

https://www.theepochtimes.com/judge-dismisses-biden-admins-motion-to-dismiss-big-tech-collusion-case_5137383.html

Wyoming se stal 19. státem USA, který zakázal studentům vrozeného mužského pohlaví soutěžit v dívčích nebo ženských sportovních týmech.

https://www.theepochtimes.com/wyoming-becomes-19th-state-to-ban-biological-males-from-girls-sports_5138272.html

Inženýři z Kalifornské univerzity vytvořili nejrychleji chodícího humanoidního robota na světě, který je podle nedávného prohlášení školy prvním robotem navrženým v akademickém prostředí a schopným běhu.

https://www.theepochtimes.com/ucla-creates-its-most-advanced-humanoid-robot-to-date_5136763.html

V minulosti jsme vás informovali o případu středoškolského trenéra amerického fotbalu Joea Kennedyho, kterého škola postavila mimo službu kvůli tomu, že se po zápasu modlil na hřišti, a že Nejvyšší soud USA se za něj minulý rok postavil. Nyní se se školou dohodl na vyrovnání ve výši 1,8 milionu dolarů a do školy se vrací jako asistent fotbalového trenéra.

https://www.theepochtimes.com/washington-school-district-to-pay-1-8-million-in-legal-fees-for-public-prayer-lawsuit_5137136.html