Redakce Epoch Times

22. 2. 2023

Joe Biden dnes vystoupil v Polsku před vedoucími představiteli NATO a slíbil, že USA budou i nadále podporovat jejich bezpečnost. Řekl také, že ruská invaze je zkouškou pro všechny demokracie.

https://www.theepochtimes.com/democracies-are-being-tested-biden-vows-nato-support-after-russia-nuclear-threat_5076087.html

Mimořádné volby o křeslo do Sněmovny reprezentantů po zemřelém demokratickém kongresmanovi Donaldu McEachinovi vyhrála demokratka Jennifer McClellanová.

https://www.theepochtimes.com/democrat-jennifer-mcclellan-wins-house-seat-in-virginia-special-election_5075433.html

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti představilo své dosud nejpřísnější opatření proti ilegální migraci. Dle návrhu by imigranti, kteří vstoupí do Spojených států nelegálně nebo kteří nepožádají o ochranu v zemích, jimiž procházejí na cestě do USA, byli automaticky považováni za nezpůsobilé k udělení azylu, pokud nesplňují podmínky pro určité výjimky.

https://www.theepochtimes.com/biden-admin-unveils-most-restrictive-border-control-measures-to-date_5073951.html

Donald Trump v pondělí na Just The News ukázal změnu svého postoje, když prohlásil, že jeho tým a republikáni „budou muset přistoupit na hru“ s korespondenčním hlasováním a předčasnými volbami.

https://www.theepochtimes.com/trump-says-hes-changing-his-tune-on-mail-in-balloting_5072736.html

Na Truth Social téhož dne sdělil, že je za to, aby každý prezidentský kandidát podstoupil komplexní mentální testy.

https://www.theepochtimes.com/trump-endorses-mental-competency-testing-for-presidential-candidates_5072724.html

Vivek Ramaswamy, podnikatel v oblasti biotechnologií a autor knihy o šíření woke ideologie v amerických korporacích, oznámil v úterý svou kandidaturu na prezidenta ve volbách 2024 za republikány.

https://www.theepochtimes.com/vivek-ramaswamy-announces-2024-presidential-bid_5074520.html

28 skupin a bývalých úředníků ze sektorů vzdělávání zaslalo dopis Bidenovu ministerstvu školství, v němž žádají, aby ministerstvo zrušilo svůj plán umožnit transgenderovým sportovcům s vrozeným mužským pohlavím soutěžit v ženských sportech a používat ženské šatny.

https://www.theepochtimes.com/28-groups-ask-biden-admin-to-reinforce-womens-rights-in-sports_5072501.html

Zhruba měsíc poté, co sněmovna v Mississippi schválila návrh zákona zakazující lékařům předepisovat léky a provádět chirurgické zákroky pro změnu pohlaví u nezletilých, prošel návrh i státním senátem.

https://www.theepochtimes.com/mississippi-senate-approves-bill-to-ban-gender-alteration-procedures-on-minors_5073810.html

Nová vrchní st. zástupkyně Arizony Kris Mayesová, demokratka, oznámila, že stát se již nebude podílet na dalším vyšetřování bank a finančních institucí v souvislosti s ESG praktikami. Vyšetřování nařídil její republikánský předchůdce Mark Brnovich, kterého obvinila ze „zpolitizovaných vyšetřování“.

https://www.theepochtimes.com/arizona-attorney-general-stops-states-probe-into-esg-banking-practices_5073320.html

A krátce k volebním žalobám: Republikánská kandidátka na guvernérku Arizony Laková chystá odvolání se k Nejvyššímu státnímu soudu. Pokud jde o jejího kolegu z Marylandu Dana Coxe, Nejvyšší soud USA rozhodl, že se jeho volební žalobou zabývat nebude. Nejvyšší soud stejně tak zamítl žádost v případu Brunson v. Alma Adams o zvrácení voleb 2020.

https://www.theepochtimes.com/kari-lake-confirms-shes-taking-election-lawsuit-to-supreme-court_5073446.html

https://www.theepochtimes.com/supreme-court-rejects-maryland-election-ruling-challenge-by-gops-2022-candidate-for-governor_5072674.html

https://www.theepochtimes.com/supreme-court-rejects-request-to-hear-case-seeking-to-overturn-2020-election_5072442.html

Třicet starostů New Jersey zaslalo dopis zákonodárnému sboru státu, v němž žádají jeho členy, aby prosadili moratorium na větrné elektrárny na moři, dokud se nevyšetří, zda k neobvykle velkému úhynu velryb nepřispěla činnost těchto elektráren.

https://www.theepochtimes.com/30-new-jersey-mayors-ask-congressmen-to-pause-offshore-wind-activity-due-to-whale-deaths_5072868.html

V době, kdy se členské státy Světové zdravotnické organizace chystají příští týden sejít ve Švýcarsku, aby dojednaly konečné podmínky úmluvy, která WHO poskytne centralizovanou pravomoc nad politikou jednotlivých států v případě pandemie, se republikánští senátoři v USA snaží posílit pravomoci jejich Kongresu pro schvalování mezinárodních úmluv.