Po dnešním slyšení republikánský předseda sněmovního daňového výboru Jason Smith sdělil s odvoláním se na whistleblowery z daňového úřadu, že Hunteru Bidenovi se ze strany úřadu dostalo zvýhodněného zacházení.

https://www.theepochtimes.com/hunter-biden-received-preferential-treatment-from-irs-doj-over-felony-tax-fraud-investigation-irs-whistleblowers_5349754.html

Bývalý federální žalobce sdělil na Twitteru, že ministerstvo spravedlnosti v případě dohody s Hunterem Bidenem porušuje své interní předpisy – konkrétně nařízení bývalého ministra Ashcrofta – dle kterého by měli žalobci usilovat o klasifikaci deliktu do nejzávažnější možné kategorie a o výši trestu konzistentní s obdobnými případy.

https://www.theepochtimes.com/ex-us-attorney-sounds-alarm-on-doj-violating-its-own-internal-policies_5347217.html

Federální soudkyně naplánovala na 26. července první soudní stání Huntera Bidena, který čelí obviněním týkajícím se daňových deliktů a zbraní. Stání bude u federálního soudu ve Wilmingtonu ve státě Delaware.

https://www.theepochtimes.com/judge-sets-hunter-bidens-date-in-court-over-tax-and-gun-charges_5348486.html

Včera v Kongresu ztroskotaly dva pokusy o přehlasování veta prezidenta. V Senátu se nenašla dvoutřetinová většina pro podporu zrušení přísnějších emisních norem pro kamiony. Sněmovnou pak neprošel návrh zákona pro zrušení odpuštění studentských půjček.

https://www.theepochtimes.com/senate-upholds-biden-veto-of-measure-to-roll-back-epas-truck-pollution-rule_5347471.html

Demokratický lídr senátní většiny Chuck Schumer oznámil, že Kongres bude pracovat na vytvoření komplexního rámce pro řízení vývoje umělé inteligence a legislativy v této oblasti.

https://www.theepochtimes.com/schumer-announces-framework-for-regulating-ai-revolution_5347556.html

Sněmovna reprezentantů ve středu odhlasovala vyslovení nedůvěry demokratickému kongresmanovi Adamu Schiffovi, který je v doprovodné rezoluci obviněn ze šíření dezinformací o Donaldu Trumpovi.

Republikánský senátor Tim Scott, který se uchází o post prezidenta, prohlásil, že pokud bude do funkce zvolen, odvolá současné šéfy ministerstva spravedlnosti a FBI. Slíbil také, že pokud by to do té doby nestihli jeho kolegové Comer a Grassley, dotáhne vyšetřování rodiny Bidenových do konce.

https://www.theepochtimes.com/sen-tim-scott-vows-to-finish-biden-probe-fire-garland-wray-if-elected-president_5347971.html

Ministerstvo zahraničí sdělilo pro Epoch Times, že pracuje na tom, aby narušilo probíhající snahy Pekingu o rozšíření své přítomnosti na Kubě.

https://www.theepochtimes.com/us-working-to-disrupt-chinese-expansion-in-cuba-state-department_5348271.html

Podle nejnovějších údajů zaznamenalo pivo Bud Light největší pokles prodeje od doby, kdy značka zahájila v dubnu marketingovou kampaň s transgenderovým influencerem Dylanem Mulvaneym.