Redakce Epoch Times

22. 9. 2022

Šéf Fedu při včerejším oznámení rekordního zvýšení úrokových sazeb od roku 2008, tj. o 0,75 % řekl, že inflace „vystřelila příliš vysoko“. Jeho postoj je tedy opačný od prezidenta Bidena, který sdělil, že ceny vzrostly „jen o píď, jestli vůbec“.

https://www.theepochtimes.com/powell-contradicts-biden-on-inflation-running-too-high-rather-than-hardly-at-all_4747342.html

A k inflaci ještě jednou. Podle analýzy serveru Nerdwallet, který se specializuje na oblast financí, potřebuje průměrná americká rodina dodatečných 11 500 dolarů, aby byla její reálná mzda na stejné úrovni jako v roce 2020, kdy byla inflace relativně stabilní.

https://www.theepochtimes.com/inflation-costing-average-american-family-11500-this-year_4747369.html

Podle republikánského kongresmana Jamese Comera, který se odvolává na dokumenty a informace poskytnuté informátorem, prodávala rodina Bidenových americký zemní plyn do Číny dávno předtím, než se Joe Biden stal prezidentem. O transakcích prováděných Hunterem Bidenem dle zdroje jeho otec věděl, byť tato obvinění dosud oficiálně popíral.

Sněmovna reprezentantů včera přijala po demokratické linii s podporou několika republikánů nový návrh zákona, který má ztížit možnost decertifikace výsledků prezidentských voleb. Jde o reakci na Trumpův pokus o decertifikace výsledků některých států ve volbách 2020. Návrh zákona ještě ale míří do Senátu, kde pravděpodobně nezíská dostatečný počet hlasů.

https://www.theepochtimes.com/house-passes-election-law-bill_4744924.html

Zpravodajský výbor Senátu volá ve své nové zprávě po reformě amerických tajných služeb, aby mohly lépe čelit stále sofistikovanější zahraniční špionáži, obzvláště ze strany čínského komunistického režimu.

https://www.theepochtimes.com/senate-committee-calls-for-reform-of-intelligence-agencies_4746222.html

Odvolací soud ve středu umožnil ministerstvu spravedlnosti pokračovat v přezkoumání asi stovky dokumentů označených jako tajné, které zabavili agenti FBI v Mar-a-Lago. A dnes soudkyně Cannonová rozhodla, že Special Master k těmto dokumentům nebude mít přístup.

https://www.theepochtimes.com/appeals-court-allows-doj-to-regain-access-to-classified-documents-seized-from-mar-a-lago_4746924.html

https://www.theepochtimes.com/judge-in-trump-records-case-blocks-special-master-from-viewing-materials-with-classified-markings_4748013.html

Bývalý Trumpův ministr spravedlnosti William Barr, který se s exprezidentem nerozešel v dobrém, sdělil na Fox News, že žaloba newyorské vrchní státní zástupkyně Jamesové vůči Trumpovi je „politickou objednávkou“ a její krok považuje za „obrovské zneužití funkce“ s „lovem a zaměřením se na jednotlivce“.

https://www.theepochtimes.com/new-york-ag-lawsuit-against-trump-a-political-hit-job-bill-barr_4747312.html

Několik ilegálních imigrantů, které po příletu na Martha‘s Vineyard převezli do nouzového útulku v okrese Barnstable, by nevadilo vrátit se na ostrov, protože byl dle jejich slov nádherný, sdělila představitelka místní katolické charity. Také řekla, že dle toho, co si pamatuje, nikomu z ilegálů nevadilo, kam půjdou a chtěli jen pracovat, mít domov a žít mírumilovně.

https://www.theepochtimes.com/deported-immigrants-say-they-want-to-return-to-beautiful-marthas-vineyard_4747218.html

Zajímavostí také je, že organizace Alianza Americas, která imigranty v žalobě zastupuje, dostala v letech 2016-2020 téměř 1,4 miliony dolarů z nadace Open Society, kterou vede levicový miliardář George Soros.

https://www.theepochtimes.com/organization-suing-desantis-over-flights-to-marthas-vineyard-received-over-1-million-from-george-soros_4747311.html

Šéf losangelské policie informoval, že v metropoli se zvýšil počet ozbrojených loupeží oproti roku 2019 až o 54 %. Celkový počet loupeží vzrostl oproti minulému roku o 17 %.

https://www.theepochtimes.com/cases-of-crimes-while-armed-up-sharply-lapd_4746780.html