Redakce Epoch Times

23. 12. 2022

Zdravotní poradce Bílého domu sdělil, že „neexistuje žádná studie na světě, která by prokázala, že roušky fungují tak dobře“.

https://www.theepochtimes.com/health/no-studies-showing-masks-work-that-well-against-covid-19-white-house-health-official_4942418.html

Před nadcházejícím novým Kongresem spolu s příslibem sněmovních republikánů, že budou vyšetřovat Huntera Bidena, si prezidentův syn do svého právního týmu najal jednoho z nejprominentnějších obhájců v zemi Abbe Lowwella.

https://www.theepochtimes.com/hunter-biden-hires-high-profile-defense-lawyer-ahead-of-anticipated-house-gop-probes_4942015.html

Senát ve čtvrtek schválil rozpočet na příští rok ve výši 1,8 bilionu dolarů. Protože byl upraven, musí jít k hlasování opět do Sněmovny, kde byla přijata jeho první verze před několika dny.

https://www.theepochtimes.com/senate-passes-1-8-trillion-spending-bill-rejects-saving-title-42_4940152.html

Sněmovna reprezentantů včera schválila návrh zákona, který bude vládě USA ukládat povinnost zveřejňovat daňová přiznání úřadujícího prezidenta. Osud návrhu v Senátu zůstává nejasný. https://www.theepochtimes.com/house-passes-bill-requiring-public-disclosure-of-presidents-tax-documents_4940012.html

Po zveřejnění zprávy stínového výboru pro vyšetřování událostí z 6. ledna vyzvali dva republikáni ve Sněmovně reprezentantů odstupující předsedkyni dolní komory Nancy Pelosiovou, aby vypovídala před Kongresem ohledně role, kterou hráli její zaměstnanci při plánování bezpečnostních opatření, která 6. ledna 2021 neochránila Kapitol.

https://www.theepochtimes.com/house-republicans-call-on-pelosi-to-testify-about-jan-6-security-failures_4941011.html

Ministr zahraničí Anthony Blinken vyzval čínský komunistický režim, aby sdílel informace o současném nárůstu covidu v Číně kvůli dopadu na zbytek světa. Nabídl, že Spojené státy jsou ochotny poskytnout pomoc, a nezapomněl připomenout, že očkování lidí je velmi důležité.

https://www.theepochtimes.com/us-urges-china-to-share-information-on-covid-outbreak-as-it-spreads-rapidly_4942129.html

Floridský Nejvyšší soud ve čtvrtek oznámil, že schválil žádost guvernéra Rona DeSantise o ustavení velké poroty, která bude 12 měsíců vyšetřovat případná pochybení či klamavá tvrzení související s vakcínami zamýšlenými proti covidu-19.

Federální soud propustil Sama Bankman-Frieda na kauci 250 milionů dolarů, za kterou se zaručili jeho rodiče zástavou svých nemovitostí. Mimochodem, rodiče jsou právníci s dobrými vazbami na Demokratickou stranu. Syn bude do začátku procesu pobývat v jejich domě, kde má podstoupit i léčbu mentálního stavu.

https://www.theepochtimes.com/federal-court-releases-bankman-fried-but-his-parents-are-on-the-hook_4941581.html

Pohraniční stráž vypsala výběrové řízení na dostavbu několika úseků pohraniční zdi a dalších ochranných prvků na jižní hranici. Ve své prezidentské kampani v roce 2020 Joe Biden slíbil, že za jeho vlády se nepostaví ani stopa zdi.

https://www.theepochtimes.com/border-patrol-seeking-contractors-for-construction-of-border-wall_4940135.html

Arizonský guvernér, kterému zanedlouho vyprší mandát, souhlasil s dekonstrukcí pohraniční zdi z kontejnerů, ke které nedávno přistoupil. Bidenova administrativa na jeho akt podala žalobu.

https://www.theepochtimes.com/arizona-gov-agrees-to-dismantle-border-wall-after-biden-admin-lawsuit_4940034.html

Magazín Forbes informoval o interním bezpečnostním auditu, který byl proveden v čínské společnosti ByteDance, která je majitelem TikToku. Dle auditu využil ByteDance přístup k uživatelským údajům k neoprávněnému sledování amerických novinářů.

https://www.theepochtimes.com/bytedance-used-tiktok-to-spy-on-us-journalists-report_4941319.html

Meteorologové předpovídají příchod silné zimní bouře historických rozměrů, která má zasáhnout kolem 73 % území USA s dopadem na 240 milionů lidí. Některé státy unie již přijaly nouzová opatření.

https://www.theepochtimes.com/more-states-take-emergency-measures-as-historic-winter-storm-puts-240-million-americans-under-weather-alerts_4942312.html