Redakce Epoch Times

23. 5. 2022

Prezident Joe Biden v pondělí prohlásil, že zatím neočekává, že by Spojené státy zavedly karanténu pro osoby nakažené opičími neštovicemi. Reagoval tak na jejich současný výskyt v několika státech.

https://www.theepochtimes.com/federal-government-doesnt-plan-on-mandatory-quarantines-for-monkeypox-biden_4484294.html

CZ článek

V Japonsku dnes Joe Biden zopakoval, že USA podporují Tchaj-wan, a prohlásil, že jeho administrativa je ochotna bránit ostrov silou, pokud dojde k útoku ze strany čínského komunistického režimu.

Na druhou stranu, při ohlášení Indopacifické soustavy pro ekonomický rozvoj (IPEF), kterou má tvořit 12 států z regionu + USA, Biden s Tchaj-wanem nepočítá.

https://www.theepochtimes.com/biden-announces-13-nation-indo-pacific-economic-framework-a-new-collective-for-asia-pacific-relations_4483668.html

Na společné konferenci s japonským premiérem Kishidou prezident Biden hovořil o „nezbytnosti“ rozšíření Bezpečnostní rady OSN o Japonsko.

https://www.theepochtimes.com/us-will-support-japan-becoming-permanent-member-of-reformed-un-security-council-kishida_4483845.html

Biden v pondělí také řekl, že jeho administrativa zvažuje zrušení některých za Trumpa zavedených obchodních cel uvalených na Čínu s cílem snížit inflační tlaky v USA.

https://www.theepochtimes.com/biden-says-us-considering-removing-tariffs-on-china_4483702.html

Kongresman Chabot vyval Bidenovu administrativu, aby byla „mnohem více aktivní“ vůči násilnému odběru orgánů v Číně.

https://www.theepochtimes.com/biden-admin-needs-to-be-much-more-active-in-opposing-chinas-organ-harvesting-rep-chabot_4480397.html

Ekonomický poradce Bílého domu se vyhnul otázce o inflaci a očekávané recesi slovy, že „ekonomika je v přechodné fázi“ a „postupuje od nejsilnějšího zotavení ke stabilnějšímu a pevnějšímu růstu“.

https://www.theepochtimes.com/white-house-economic-adviser-plays-down-recession-claiming-a-period-of-transition_4483749.html

Rusko v odvetné akci rozšířilo seznam a zakázalo vstup do země 963 Američanům, včetně prezidenta Bidena a členů jeho kabinetů, zákonodárců a dalších.

https://www.theepochtimes.com/russia-permanently-bans-963-americans-from-entering-country_4482268.html

Společnost Pfizer říká, že třetí dávka její anticovidové vakcíny pro malé děti je efektivní, a plánuje dát podklady FDA pro její schválení dětem mladším 6 let.

https://www.theepochtimes.com/pfizer-says-3-covid-19-shots-effective-for-young-children-will-push-fda-to-authorize_4484157.html

Black Lives Matter vyplatilo několik milionů $ bratrovi Cullorsové (spoluzakladatelky BLM), otci jejího dítěte a tajemníkovi BLM.

https://www.theepochtimes.com/blm-paid-nearly-4-million-to-co-founders-brother-father-of-her-child-board-secretary-tax-filings_4474690.html

Republikánský senátor Rubio obviňuje společnost Google z volební zaujatosti a filtrování jeho e-mailů zasílaných voličům. Vzhledem k nadcházejícím volbám popsal svou současnou situaci jako „očistec“.

https://www.theepochtimes.com/rubio-accuses-google-of-election-bias-censoring-campaign-emails_4482408.html