Redakce Epoch Times

24. 5. 2023

Známý politický poradce Roger Stone predikuje, že pokud by za demokraty na prezidentský post kandidovala Michelle Obamová, byla by zřejmě demokratickou jedničkou a ve volbách by stála proti Donaldu Trumpovi.

https://www.theepochtimes.com/roger-stone-predicts-trumps-2024-top-democrat-rival_5272044.html

Demokratický kandidát na prezidenta Robert Kennedy ml. řekl pro Epoch Times, že nedávný posun Bidenovy administrativy v podpoře letounů F-16 pro Ukrajinu představuje „nebezpečnou eskalaci“. Místo toho by dle něj měl Bidenův kabinet jednat o příměří.

https://www.theepochtimes.com/exclusive-rfk-jr-calls-bidens-support-of-f-16s-for-ukraine-a-dangerous-escalation_5283878.html

Včerejší jednání o dluhovém stropu nepřineslo žádný významný posun. Bílý dům nechce slevit z výdajové stránky a republikáni bez výdajových škrtů na kompromis nepřistoupí.

https://www.theepochtimes.com/debt-ceiling-negotiations-stall-on-spending-cuts-as-deadline-nears_5288014.html

Sněmovní výbor pro etiku po dvou letech ukončil šetření demokratického kongresmana Swalwella kvůli obviněním spojeným s čínskou špionkou. Výbor Swalwellovi sdělil, že neshledal pochybení a nepodnikne proti němu žádné další kroky.

https://www.theepochtimes.com/house-ethics-committee-concludes-probe-into-rep-eric-swalwells-associations-with-alleged-chinese-spy_5287430.html

Senátor za Floridu Rick Scott reagoval na kontroverzní „varování“, které začátkem týdne vydala Národní asociace pro podporu barevných lidí, a zveřejnil svou verzi „oficiální cestovní výstrahy pro socialisty cestující na Floridu“.

FBI ignorovala i druhou žádost sněmovního výboru pro dohled o poskytnutí neutajovaného dokumentu FBI, který má dle whistleblowera obsahovat informace o trestní činnosti, do které byl zapojen Joe Biden. Předseda výboru Comer pohrozil, že se může přijmout extrémní opatření a zveřejnit výpověď informátora.

https://www.theepochtimes.com/fbi-refuses-to-share-subpoenaed-record-on-alleged-criminal-scheme-involving-biden-rep-comer_5285854.html

Republikánský guvernér Montany Greg Gianforte podepsal zákon, který striktně definuje pojmy žena a muž na základě vrozeného pohlaví.

https://www.theepochtimes.com/new-montana-law-defines-female-and-male-based-on-reproductive-biology_5273190.html

Nejvyšší představitel zdravotnické administrativy Vivek Murthy vydal varování o možných negativních dopadech sociálních médií na duševní zdraví dětí a dospívajících.

https://www.theepochtimes.com/health/surgeon-general-warns-social-media-is-driving-a-youth-mental-health-crisis_5286012.html

Společnost Target stáhla ze všech svých amerických obchodů a z internetu řadu kontroverzních výrobků pro děti s tematikou LGBT poté, co se na sociálních sítích rozšířily výzvy k bojkotu tohoto obchodního řetězce.

https://www.theepochtimes.com/target-removes-controversial-kids-lgbt-products-from-all-stores-after-boycott-threats_5287413.html