Redakce Epoch Times

25. 7. 2022

Ministryně financí Janet Yellen v neděli opět bagatelizovala obavy z možné recese, i když připustila, že v USA dochází ke zpomalení hospodářského růstu. V prvním čtvrtletí se americká ekonomika propadla oproti konci roku 2021 o 1,4 %. Na výsledky druhého čtvrtletí se momentálně čeká. Ekonomové obvykle mluví o recesi v případě, že pokles vykazují dvě po sobě jdoucí čtvrtletí.

https://www.theepochtimes.com/treasury-secretary-yellen-downplays-fears-of-us-recession_4618661.html

Demokratický kongresman Jason Crow, člen sněmovního Zpravodajského výboru, varoval na bezpečnostním fóru v Aspenu před testy DNA prováděné soukromými firmami. Dle něj mladí lidé nevnímají možnosti zneužití, které by mohlo skončit i tím, že v budoucnu prodají soukromé firmy jejich údaje o DNA cizím mocnostem, které by je pak mohly zneužít jako cíle biologických zbraní.

https://www.theepochtimes.com/intelligence-committee-members-issue-warning-on-possible-threat-targeting-americans-dna_4618519.html

Několik republikánských zákonodárců dalo najevo, že pokud po volbách získají alespoň jednu komoru v Kongresu, zahájí vyšetřování dr. Fauciho. Mají za to, že Fauci zakrývá pravdu o laboratorním původu wuchanského viru.

https://www.theepochtimes.com/gop-planning-fauci-probe-after-2022-midterms_4620020.html

Epidemiolog dr. Paul Alexander v rozhovoru pro pořad American Thought Leadears na Epoch TV upozornil na studie, dle kterých se domnívá, že očkování proti covidu-19 může poškodit vrozené obranné systémy malých dětí.

https://www.theepochtimes.com/covid-19-injections-may-damage-young-childrens-innate-immune-system-paul-alexander_4617221.html

Republikánská kongresmanka za Wyoming, Liz Cheney, je jedním z největších stranických kritiků Donalda Trumpa. V době pokusů o impeachment Trumpa hlasovala pro a také je členkou komise pro vyšetřování událostí z 6. ledna 2021. V předběžných průzkumech primárek s 30 % výrazně ztrácí vůči Trumpem podporované Harriet Hagemanové, která má zatím podporu 52 % voličů.

https://www.theepochtimes.com/liz-cheney-trailing-behind-trump-backed-harriet-hageman-in-us-house-race-poll_4619520.html

Organizace Oversight Project získala e-maily Federálního úřadu pro krizové řízení (FEMA), dle nichž agentura po prvním autobusu ilegálních imigrantů vypravených z Texasu do Washingtonu, D. C., letos v dubnu chtěla část ilegálů vyslat obratem na Floridu. I přes to, že floridský guvernér DeSantis je známý svým odmítavým postojem k nelegální migraci.

https://www.theepochtimes.com/fema-official-says-illegal-immigrants-bused-from-texas-to-dc-will-be-put-on-a-train-to-miami-email-shows_4618529.html

Policie dnes na letišti v Dallasu zastřelila 37letou ženu, která údajně na letišti střílela z pistole.

https://www.theepochtimes.com/woman-fires-handgun-inside-dallas-airport-gets-shot-by-police_4620604.html

Musk se v neděli večer na Twitteru ohradil proti zprávě deníku Wall Street Journal, který tvrdil, že miliardář měl koncem loňského roku poměr s manželkou spoluzakladatele Googlu Nicole Shanahanovou.

https://www.theepochtimes.com/elon-musk-calls-wsj-way-sub-tabloid-for-article-on-alleged-affair-with-google-co-founders-wife_4619544.html

Koalice 17 vrchních st. zástupců hrozí společnosti Google vyšetřováním, pokud bude cenzurovat těhotenská krizová centra ve výsledcích vyhledávání týkajících se potratů.

https://www.theepochtimes.com/17-attorneys-general-warn-google-about-censoring-pregnancy-crisis-centers_4619340.html

Společnost Google potvrdila, že propustila inženýra, který pro noviny The Washington Post sdělil, že umělá inteligence LaMDA se stala vnímající. Blake Lemoin plátku prozradil, že LaMDA má kognitivní schopnosti sedmiletého či osmiletého dítěte.

https://www.theepochtimes.com/google-fires-engineer-who-warned-companys-ai-bot-is-sentient-and-hired-an-attorney_4618757.html

Související témata