Redakce Epoch Times

23. 3. 2020

Článek byl newyorskou redakcí deníku The Epoch Times publikován 18. března 2020.

Nedávno došlo ke kontroverzím ohledně názvu viru, který zapříčinil celosvětovou pandemii. Komunistická strana Číny (KS Číny) upřednostňuje název „nový koronavirus“. Jiní jej označují jako „wuchanský koronavirus“ podle místa jeho prvního výskytu, což je běžné při pojmenovávání nemocí.

Redakce deníku The Epoch Times navrhuje přesnější pojmenování viru, jako „virus KS Číny“, a vyzývá ostatní, aby se k používání tohoto pojmenování připojili.

Tento název činí komunistickou stranu zodpovědnou za její bezohledné pohrdání lidským životem při zatajování informací a následné zapříčinění vzniku pandemie, která ohrožuje nespočetné životy lidí v zemích po celém světě, a která zároveň vyvolává strach a ničí ekonomiky národů, které se s nákazou vyrovnávají.

Konec konců, představitelé komunistické strany věděli již začátkem prosince 2019, že se ve Wu-chanu virus objevil, a informace zatajovali po dobu šesti týdnů. Zatýkali ty, kteří se pokusili varovat před nebezpečím, obviňovali je z šíření „fám“ a použili přísnou cenzuru informací, aby zabránili mediálnímu pokrytí událostí. Odstranili také všechny zmínky ze sociálních médií.

Viru, který mohl být potlačen v zárodku, bylo umožněno se tiše šířit po celé Číně. Z jednotlivců, kteří se mohli na začátku chránit, se stali oběti, a to v počtu mnohem větším, než čínský režim připouští. Do konce ledna 2020 se objevily zprávy o tom, že všechna krematoria ve Wu-chanu fungují 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, aby se vypořádala s přívalem mrtvých těl, která měla spalovat.

Ve stejné době byla opatření přijatá v rámci karantény a léčby obyvatelstva Wu-chanu až groteskně nelidská. Dveře bytových domů byly zavařeny. Byly vytvořeny dočasné „nemocnice“, které ve skutečnosti sloužily jako vězení pro ty, u nichž bylo podezření, že jsou nakaženi virem. Tito nešťastníci byli na takových místech uvězněni bez lékařského ošetření, jen s malým množstvím jídla. Na místě setrvávali až do okamžiku smrti.

V procesu, během něhož komunistická strana lhala lidem o nebezpečí, kterému Čína čelí, jednala podle svého obvyklého scénáře. Dominantním příběhem šířeným stranou je, že strana je „skvělá, slavná a správná“. Existence smrtícího viru ve Wu-chanu nebo epidemie SARS v roce 2003 se do tohoto příběhu nehodily. Stejně jako při epidemii SARS byla první reakce čínského režimu odmítání skutečnosti.

Ale při řešení situace okolo tohoto viru není odmítání přijatelné. Svět potřebuje znát jeho původ a Komunistická strana Číny odmítla spolupracovat. Vstup do Wu-chanu nebyl zahraničním expertům povolen.

A existuje také pochopitelné znepokojení nad činností Wuchanského institutu virologie, jediné čínské laboratoře s bezpečnostním stupněm P4, která byla určena pro práci se snadno přenosnými patogeny, které mohou způsobit fatální onemocnění. Vzhledem k tomu, že oficiální příběhy nabízené jako možný zdroj viru, byly vyvráceny, vyvstaly otázky, zda virus neunikl právě z tohoto virologického ústavu.

itálie koronavirus
Zdravotníci v ochranných oblecích převážejí pacienta v intenzivní péči do nově vybudované provizorní nemocnice Columbus Covid 2 při nemocnici Gemelli v Římě 16. března 2020. (Andreas Solaro / AFP prostřednictvím Getty Images)

V každém případě, protože otázky týkající se původu viru zůstávají nezodpovězené, KS Číny začala provolávat divoká obvinění, že jsou za situaci zodpovědné Spojené státy. To se po celém světě setkává s rozpaky, ne-li výsměchem. Prezident Donald Trump na obvinění reagoval označením „čínský virus“.

Deník The Epoch Times označuje nový koronavirus, který způsobuje nemoc COVID-19, jako virus Komunistické strany Číny, protože její zakrývání informací a špatné zvládnutí situace umožnilo, aby se virus rozšířil po celé Číně a vyústil do globální pandemie.

Čínský režim pravděpodobně zamýšlí obvinit před svým domácím publikem ze zodpovědnosti USA. Komunistická strana Číny nejprve poškodila Číňany popíráním existence viru a nyní se je snaží znovu poškodit tím, že přenese odpovědnost za své činy na ostatní.

To všechno jsou dobré důvody k tomu, pojmenovat virus jako „virus KS Číny“, abychom oběti odlišili od pachatele. Lidé z Wu-chanu a Číny jsou oběťmi arogance a nekompetence Čínské komunistické strany, které se ukazují během této virové pandemie.

Název virus KS Číny je také varováním: ty národy a jednotlivci, kteří mají blízko ke komunistické straně v Číně, jsou těmi, kteří byli tímto virem zasaženi nejhůře, jak je vidět na epidemii zuřící u blízkých spojenců čínského režimu: v Íránu a v Itálii, která je jediným národem zemí G-7, který podepsal iniciativu „Pás a stezka“ (Belt and Road Initiative). Tchaj-wan a Hongkong, země, které jsou vůči komunistické straně velmi skeptické, měly relativně malé množství případů nakažených, přestože jsou v těsném sousedství.

Konečně název virus KS Číny připomíná lidem ve světě, že zdroj viru je sám o sobě zlý. Je to komunistický virus a názvem virus KS Číny deník The Epoch Times připomíná světu lék: učinit konec Komunistické straně Číny.

Z anglického originálu přeložil M. K.


Související témata

Související články

Přečtěte si také

Polsko zvažuje zkrácení pracovního týdne, ministryně zvažuje i volné pátky
Polsko zvažuje zkrácení pracovního týdne, ministryně zvažuje i volné pátky

První možností je zkrátit pracovní týden na 35 hodin, druhou zavést volné pátky.

Přírodní krása: Vytvoření úchvatné zahrady s divokými květinami
Přírodní krása: Vytvoření úchvatné zahrady s divokými květinami

Divoké květiny jsou úžasným doplňkem každé zahrady, protože propojí i tu nejformálnější zahradu s přírodním prostředím.

Ateistický onkolog se při léčbě pacientů s rakovinou vrací k víře: Věda dokazuje existenci vyšší moci
Ateistický onkolog se při léčbě pacientů s rakovinou vrací k víře: Věda dokazuje existenci vyšší moci

Brzy zjistil, že věda, v niž pevně věřil, je chybná a chybí jí klíčové důkazy pro její teorie, přestože tyto teorie byly vydávány za fakta.

Účast ve volbách do EP letos v EU zřejmě neklesne, říká politolog
Účast ve volbách do EP letos v EU zřejmě neklesne, říká politolog

Účast ve volbách do Evropského parlamentu je obvykle v České republice i dalších unijních státech nižší než v případě hlasování do národních parlamentů.

Tajemství a kouzlo cremonských houslí
Tajemství a kouzlo cremonských houslí

Housle, nejcennější a nejprestižnější z rukodělných nástrojů, dominovaly hudbě po staletí. Mají dlouhou historii a jejich počátky zůstávají zahaleny tajemstvím.