Zatímco prezident Biden si to namířil na víkend domů, šéf sněmovny, republikán Kevin McCarthy, který s ním vyjednává o dluhovém stropu, se zařekl, že zůstane ve Washingtonu „tak dlouho, jak to bude nutné“, aby „vydobyl dohodu, jakou si americký lid zaslouží“.

https://www.theepochtimes.com/mccarthy-staying-in-dc-to-fight-for-debt-ceiling-agreement-worthy-of-american-people-as-biden-heads-home_5293390.html

Republikánský kandidát na prezidenta, Ron DeSantis, prohlásil, že Trumpova neustálá kritika jeho osoby jen dokazuje, že Trump ví, že DeSantis ho má šanci příští rok porazit v zápasu o celostranickou nominaci. Floridský guvernér je přesvědčen, že má větší šanci porazit demokraty než Trump.

https://www.theepochtimes.com/desantis-says-hes-got-a-good-chance-of-defeating-trump-in-2024_5293418.html


Republikánští senátoři tlačí na FBI, aby vyšetřilo, zda vysoký pracovník Pentagonu prozradil bez povolení informace o čínských špionážních balónech za Trumpovy éry. Republikáni viní Colina Kahla, že to udělal záměrně, aby odvrátil kritizování prezidenta Bidena za to, že otálel se sestřelením čínského balónu nad USA letos v únoru.

https://www.theepochtimes.com/senate-republicans-press-fbi-to-investigate-pentagon-official-who-allegedly-leaked-classified-information_5291280.html


Spojené státy jsou přesvědčeny, že by zvítězily ve válce o Tchaj-wan, pokud by se Čína rozhodla pro invazi, prohlásil velitel Spojených států v Indopacifiku, admirál John C. Aquilino. Zdůraznil, že konflikt s Čínou „není nevyhnutelný“, zároveň však poznamenal, že možnosti komunikace s Pekingem zůstávají v současné době omezené.

Nejvyšší státní zástupce Texasu Ken Paxton podal žalobu na Bidenovu vládu kvůli novému azylovému pravidlu, které podle něj podporuje přistěhovalce v nelegálním vstupu do Spojených států prostřednictvím mobilní aplikace. Migranti se díky aplikaci mohou nově objednat na celním úřadě ke zpracování žádosti o azyl, a tím se vyhnou vyhoštění.

https://www.theepochtimes.com/texas-ag-sues-biden-administration-over-app-allowing-immigrants-to-register-unlawful-crossings_5292103.html


Firma Neuralink patřící miliardářovi Elonu Muskovi oznámila, že dostala povolení od FDA k zahájení klinické studie aplikace mozkových implantátů u lidí. Implantáty mají podle společnosti umožnit člověku ovládat počítač či mobilních zařízení a pomoci například vozíčkářům.

https://www.theepochtimes.com/elon-muskss-neuralink-gets-fda-approval-to-study-brain-implants-in-humans_5293219.html

Prezident společnosti Microsoft Brad Smith prosazuje přísnější regulaci umělé inteligence, která by zahrnovala státem určený bezpečnostní rámec pro umělou inteligenci a zavedení „bezpečnostních brzd“ v systémech umělé inteligence.

https://www.theepochtimes.com/artificial-intelligence-safety-brakes-needed-microsoft-president_5292116.html

Největší nemocnice pro děti v USA, Texaská dětská nemocnice, již nebude dětem poskytovat léčbu a zákroky vedoucí ke změně pohlaví, oznámil ředitel instituce. Kromě chirurgických zákroků bude zakázána i hormonální léčba. Zákaz má platit od září 2023.

https://www.theepochtimes.com/largest-us-childrens-hospital-will-no-longer-offer-transgender-medical-procedures-ceo_5293460.html