Redakce Epoch Times

26. 6. 2023

Předseda Sněmovny reprezentantů Kevin Mcarthy mluví o možném impeachmentu ministra spravedlnosti Merricka Garlanda. Reagoval tak na interní e-mail whistleblowera z daňového úřadu, ve kterém se mezi zápisky ze schůzky objevilo, že federální žalobce Weiss řekl, že není tím, kdo o obviněních vůči Hunteru Bidenovi rozhoduje. V odpovědi jeho zápisky potvrdil další agent. Bidenův ministr přitom trval na tom, že do vyšetřování a obvinění prezidentova syna se nevměšuje a že Weiss má volnou ruku. Garland tvrdí, že obvinění whistleblowera nejsou pravdivá.

https://www.theepochtimes.com/mccarthy-talks-of-impeaching-garland-as-new-email-contradicts-attorney-general_5356637.html

Prezident Biden v neděli telefonoval se Zelenským ohledně situace se skupinou Wagner. Zelensky dle svého úřadu řekl, že „události odhalily slabiny Putinova režimu“.

https://www.theepochtimes.com/biden-zelenskyy-discuss-wagner-mercenary-uprising-in-russia_5356434.html

Bílý dům dnes oznámil celonárodní 42miliardovou investici do vysokorychlostního internetu pro domácnosti a malé firmy. Finance jsou vyčleněny z 1,2bilionového infrastrukturního balíku, který protlačili demokraté Kongresem v roce 2021. Dle fact-sheetu Bílého domu ještě není 8,5 milionu domácností a malých firem napojeno na vysokorychlostní internet a miliony dalších mají omezené či nespolehlivé připojení.

https://www.theepochtimes.com/white-house-unveils-42-billion-investment-plan-to-expand-internet-access_5356919.html

Po lhůtě zveřejněná vládní zpráva o původu covidu přináší jen málo nového světla, byť měla přinést odtajněné informace. Předseda sněmovního zpravodajského výboru Mike Turner říká, že zpráva je nedostatečná a není v souladu s přijatým zákonem.

V nedělním rozhovoru na MSNBC s bývalou mluvčí Bílého domu Jen Psakiovou sdělila bývalá předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, že soudcové Nejvyššího soudu by určitě měli mít omezené funkční období.

https://www.theepochtimes.com/pelosi-there-certainly-should-be-term-limits-for-supreme-court-justices_5356726.html

Bývalý podplukovník amerických vesmírných sil sdělil pro Epoch Times, že příslušníci ozbrojených jsou stále více vystavováni „hyperpolitizovanému a sexualizovanému pracovnímu prostředí“, což podle něj oslabuje ozbrojené síly USA.

https://www.theepochtimes.com/pentagons-woke-agenda-dividing-weakening-the-military-former-space-force-officer_5356120.html

Během posledních dvou týdnů odešli z pozic další čtyři vysoce postavení pohraniční úředníci Bidenovy administrativy. Za posledních několik měsíců jich tak bylo celkem sedm. USA se od nástupu Bidena do funkce potýká s rekordními přílivy ilegálních migrantů.

https://www.theepochtimes.com/exodus-of-bidens-border-officials-continues-as-four-more-quietly-resign_5352363.html

Podle zprávy mateřské společnosti Snapchat se 65 % dospívajících a mladých dospělých generace Z na populárních platformách sociálních médií již stalo terčem vydírání kvůli intimním fotkám či videím anebo se hackeři nabourali do jejich osobních údajů.

https://www.theepochtimes.com/65-percent-of-teenagers-are-targets-of-sextortion-schemes-study_5356479.html