Redakce Epoch Times

26. 9. 2022

Steve Forbes, předseda a šéfredaktor časopisu Forbes, dnes na konferenci v Singapuru řekl, že Bidenova administrativa a Fed nepodnikají skutečné kroky ke snižování inflace, a místo toho se zaměřují na zvyšování úrokových sazeb.

https://www.theepochtimes.com/steve-forbes-says-biden-administration-ignoring-real-cure-for-inflation_4754643.html

Bývalá tisková mluvčí Bílého domu Jen Psakiová v neděli prohlásila, že pokud by měly být listopadové průběžné volby „referendem“ o prezidentu Bidenovi, demokraté by prohráli.

https://www.theepochtimes.com/psaki-admits-democrats-will-lose-if-midterms-are-a-referendum-on-biden_4754666.html

Zatím stále republikánka Liz Cheneyová oznámila, že pokud by kandidoval Donald Trump na prezidenta v roce 2024, přeběhne k demokratům. Stejný krok by udělala, kdyby to pomohlo k nezvolení Trumpem podporované Kari Lakeové na post guvernérky Arizony.

https://www.theepochtimes.com/liz-cheney-says-will-campaign-for-democrats-leave-republican-party-if-trump-is-2024-nominee_4754469.html

Guvernér Floridy aktivoval do služby 5 000 členů Národní gardy kvůli blížícímu se hurikánu Ian. Hurikán pořád sílí. Momentálně se točí rychlostí 128 km/h. Jeho oko zasáhne zítra Kubu a ze středy na čtvrtek Floridu.

https://www.theepochtimes.com/desantis-activates-national-guard-ahead-of-major-hurricane-ian_4755299.html

Občané Kalifornie si od roku 2030 již nezatopí plynem. Rozhodla o tom Kalifornská rada pro ovzduší v rámci celostátní kampaně ochrany veřejného zdraví a potažmo v boji proti tzv. změně klimatu.

https://www.theepochtimes.com/california-votes-to-ban-natural-gas-heaters-and-furnaces_4753661.html

New York City hodlá postavit pro ilegální imigranty velkokapacitní stany, které budou sloužit jako první dočasné „příjmové místo“ před tím, než se rozhodne, co bude dál.

https://www.theepochtimes.com/new-york-city-to-put-up-tents-to-shelter-illegal-immigrants-bused-from-border_4753754.html

Federální soud zamítl žalobu rodičů na ministra spravedlnosti Merricka Garlanda za jeho zprávu, ve které označil rodiče protestující proti politice školských obvodů za hrozbu.

https://www.theepochtimes.com/federal-judge-dismisses-parents-lawsuit-against-attorney-general-for-memo-describing-them-as-threats_4754662.html

Hlasitý křesťanský pro-life mluvčí Mark Houck byl v pátek ve svém domě zatčen zhruba třicetičlenným, plně ozbrojeným SWAT komandem. Členové komanda na něj a jeho ženu mířili samopaly před jejich sedmi dětmi. Houck je obviněn z fyzického napadení propotratového aktivisty, před nímž se snažil ochránit svého 12-letého syna během loňského protestu.

https://www.theepochtimes.com/donations-pour-in-for-pro-life-father-targeted-in-fbi-raid_4754577.html

Podle údajů, které koncem minulého týdne zveřejnilo americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), se od začátku září nechalo očkovat upravenou posilovací dávkou vakcíny jen asi 4,4 milionu Američanů. Jde tak pouze o 2,2 % možných příjemců.

Federální soud umožnil americkým mariňákům hromadnou žalobu v jejich boji proti nařízení ministra obrany Lloyda Austina o povinném očkování, resp. neumožnění náboženské výjimky. Toto rozhodnutí je další ranou pro Bidenovu administrativu a kopíruje další soudní rozhodnutí, která konstatovala, že vojenské složky porušují federální zákony.

https://www.theepochtimes.com/federal-judge-grants-marines-class-action-status-in-challenge-to-covid-vaccine-requirement_4753842.html