Nina Jankowiczová, která krátce působila jako šéfka rady pro dezinformace Bidenovy administrativy, se zaregistrovala jako zahraniční agentka neziskové zpravodajské organizace se sídlem v Británii.

https://www.theepochtimes.com/former-white-house-disinformation-czar-nina-jankowicz-registers-as-foreign-agent_4889358.html

Několik demokratických senátorů v nedělních televizních diskuzích konstatovalo, že na protlačení zákona zakazujícího útočné zbraně pravděpodobně nebude dost hlasů. Návrh zákona prošel v červenci po demokratické linii ve Sněmovně reprezentantů.

https://www.theepochtimes.com/democrats-say-assault-weapons-ban-likely-doesnt-have-enough-votes-to-pass-senate_4889337.html

Předseda sněmovního zpravodajského výboru, demokrat Adam Schiff, řekl, že výbor pro vyšetřování událostí z 6. ledna bude muset ze své závěrečné zprávy „vymazat“ některé důkazy, než republikáni převezmou kontrolu. Chtějí republikánům zabránit v identifikaci údajných svědků.

https://www.theepochtimes.com/rep-adam-schiff-says-jan-6-committee-will-scrub-evidence-before-final-report_4888437.html

Arizonský okres Maricopa v neděli odpověděl na žádost vrchního státního zástupce Brnoviche, který požádal o podrobnosti o průběhu voleb vzhledem k mnoha stížnostem. Dle volebního úřadu byly dodrženy zákony a každý volič dostal příležitost hlasovat. Ohledně tzv. dveří č. 3 prý bylo také vše v pořádku a údajně byly započteny všechny lístky.

https://www.theepochtimes.com/maricopa-county-responds-to-arizona-attorney-general-inquiry-defends-way-it-handled-election_4888970.html

Dr. Fauci v neděli na CBS a NBC varoval, že pandemie covidu ještě není u konce a že posilující dávkou vakcíny by se mělo nechat očkovat více lidí.

https://www.theepochtimes.com/fauci-says-americans-not-done-with-covid-19-wants-more-people-jabbed_4889166.html

Jenin Younes, jedna z právníků, kteří byli minulý týden u soudního státní, na kterém vypovídal dr. Fauci, sdělila pro Epoch Times, že Fauci si nemohl vzpomenout na žádnou studii, která jej vedla k rozhodnutí o povinném nošení roušek či respirátorů.

Trumpův poradce Bílého domu pro covid-19, dr. Scott Atlas, řekl, že Američané ztratili důvěru ve vědu a tu nelze napravit, pokud vedoucí představitelé veřejného zdravotnictví a vědci nepřiznají své chyby, které udělali během pandemie, a neomluví se za ně.

https://www.theepochtimes.com/public-health-leaders-scientists-owe-americans-apology-for-harms-of-lockdowns-dr-scott-atlas_4886101.html

Národní rada „marshalů“ (velitelů policie) varovala, že kvůli alokaci leteckých marshalů na jižní hranici je ohrožena bezpečnost letecké přepravy, neboť marshalové jsou nyní přítomní na palubách pouze u necelého jednoho procenta letů.

https://www.theepochtimes.com/air-marshals-sound-alarm-on-border-deployment-warn-air-travel-is-less-safe_4889755.html

Poprvé od roku 1984 došlo k erupci největší havajské sopky Mauna Loa. Proud lávy zatím obyvatele neohrožuje, ale civilní obrana i experti vývoj pozorně sledují kvůli možným nevyzpytatelným situacím.

https://www.theepochtimes.com/us-agency-issues-code-red-warning-after-hawaiis-mauna-loa-volcano-erupts-for-1st-time-in-40-years_4889510.html