Redakce Epoch Times

29. 12. 2022

Kevin McCarthy oznámil, že veřejnost bude moci od 3. ledna opět navštěvovat Kapitol. Ten byl veřejnosti uzavřen od března 2020 na příkaz odstupující předsedkyně Sněmovny reprezentantů demokratky Nancy Pelosiové v reakci na pandemii covidu-19.

https://www.theepochtimes.com/mccarthy-says-us-capitol-complex-will-reopen-to-the-people-on-jan-3_4949846.html

Administrativní oddělení Sněmovny reprezentantů zakázalo čínskou aplikaci TikTok na všech jím spravovaných zařízeních. Jeho krok je v souladu s nedávno schváleným federálním zákonem, který brzy vstoupí v platnost a který tuto aplikaci zakazuje na amerických vládních zařízeních.

https://www.theepochtimes.com/house-administration-arm-bans-tiktok-on-official-devices_4949009.html

Sněmovní výbor pro vyšetřování událostí z 6. ledna po ukončení svého vyšetřování stáhl předvolání Donalda Trumpa ke slyšení.

https://www.theepochtimes.com/the-subpoena-is-dead-trump-takes-victory-lap-as-jan-6-committee-cancels-subpoena_4951202.html

Demokratický kongresman Raskin, který byl členem onoho výboru a také výboru pro dohled, oznámil, že mu byla diagnostikována rakovina a podstoupí čtyřměsíční léčbu.

https://www.theepochtimes.com/maryland-lawmaker-rep-jamie-raskin-announces-cancer-diagnosis_4950516.html

Vyhlášený americký profesor ústavního práva Jonathan Turley bije na poplach kvůli nedávnému prohlášení FBI, v němž v reakci na několik dílů „Twitter Files“ agentura odsoudila údajné „konspirační teoretiky“ a popřela svou roli v cenzurování projevu. Dle Turleyho lživá reakce FBI nahání strach.

https://www.epochtimes.cz/2022/12/29/profesor-ustavniho-prava-varuje-pred-fbi-a-jejim-nalepkovanim-konspiracnich-teoretiku/

Pokud jde o Akta Twitter, Elon Musk kritizoval mainstreamová média za jejich reportování, které hájí vládu místo lidí.

https://www.theepochtimes.com/elon-musk-calls-out-corporate-journalism-over-coverage-of-his-twitter-files_4951252.html

Demokratický senátor kalifornského Kongresu předložil návrh státní legislativy, který by pro osoby starší 21 let dekriminalizoval osobní užívání psychedelických drog rostlinného původu, jako jsou halucinogenní houby, mezkalin a psilocybin.

https://www.theepochtimes.com/california-lawmaker-introduces-bill-to-legalize-magic-mushrooms-other-psychedelics_4950512.html

Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí podporuje vedení škol v propagaci LGBT agendy. Na svém Twitteru sdílelo odkaz na inkluzivitu hodnotící nástroj s komentářem: „Správci škol: Náš nástroj pro sebehodnocení inkluzivity LGBTQ vám pomůže rychle posoudit inkluzivitu na vaší škole. Podívejte se na své skóre ještě dnes a zjistěte, jak zvýšit inkluzivitu.“

https://www.theepochtimes.com/cdc-pushes-schools-admins-and-teachers-to-promote-lgbt-ideology_4951364.html

Kvůli rozsáhlému výskytu covidu v Číně zavádí Spojené státy od 5. ledna vůči cestujícím z Číny podmínku negativního testu na covid nehledě na stav očkování.

https://www.theepochtimes.com/us-to-impose-mandatory-covid-tests-for-travelers-from-china_4950220.html

Podle žaloby podané 27. prosince u federálního manhattanského soudu žalují Americké Panenské ostrovy společnost JPMorgan Chase & Co. kvůli obvinění, že bankovní gigant pomáhal usvědčenému pedofilovi Jeffreymu Epsteinovi s finančními službami spojenými s nezákonným obchodováním se ženami a dívkami.

https://www.theepochtimes.com/us-virgin-islands-sues-jpmorgan-chase-for-allegedly-aiding-jeffrey-epsteins-sex-trafficking-scheme_4951054.html