Kevin McCarthy oznámil, že veřejnost bude moci od 3. ledna opět navštěvovat Kapitol. Ten byl veřejnosti uzavřen od března 2020 na příkaz odstupující předsedkyně Sněmovny reprezentantů demokratky Nancy Pelosiové v reakci na pandemii covidu-19.

https://www.theepochtimes.com/mccarthy-says-us-capitol-complex-will-reopen-to-the-people-on-jan-3_4949846.html

Administrativní oddělení Sněmovny reprezentantů zakázalo čínskou aplikaci TikTok na všech jím spravovaných zařízeních. Jeho krok je v souladu s nedávno schváleným federálním zákonem, který brzy vstoupí v platnost a který tuto aplikaci zakazuje na amerických vládních zařízeních.

https://www.theepochtimes.com/house-administration-arm-bans-tiktok-on-official-devices_4949009.html

Sněmovní výbor pro vyšetřování událostí z 6. ledna po ukončení svého vyšetřování stáhl předvolání Donalda Trumpa ke slyšení.

https://www.theepochtimes.com/the-subpoena-is-dead-trump-takes-victory-lap-as-jan-6-committee-cancels-subpoena_4951202.html

Demokratický kongresman Raskin, který byl členem onoho výboru a také výboru pro dohled, oznámil, že mu byla diagnostikována rakovina a podstoupí čtyřměsíční léčbu.

https://www.theepochtimes.com/maryland-lawmaker-rep-jamie-raskin-announces-cancer-diagnosis_4950516.html

Vyhlášený americký profesor ústavního práva Jonathan Turley bije na poplach kvůli nedávnému prohlášení FBI, v němž v reakci na několik dílů „Twitter Files“ agentura odsoudila údajné „konspirační teoretiky“ a popřela svou roli v cenzurování projevu. Dle Turleyho lživá reakce FBI nahání strach.

https://www.epochtimes.cz/2022/12/29/profesor-ustavniho-prava-varuje-pred-fbi-a-jejim-nalepkovanim-konspiracnich-teoretiku/

Pokud jde o Akta Twitter, Elon Musk kritizoval mainstreamová média za jejich reportování, které hájí vládu místo lidí.

https://www.theepochtimes.com/elon-musk-calls-out-corporate-journalism-over-coverage-of-his-twitter-files_4951252.html

Demokratický senátor kalifornského Kongresu předložil návrh státní legislativy, který by pro osoby starší 21 let dekriminalizoval osobní užívání psychedelických drog rostlinného původu, jako jsou halucinogenní houby, mezkalin a psilocybin.

https://www.theepochtimes.com/california-lawmaker-introduces-bill-to-legalize-magic-mushrooms-other-psychedelics_4950512.html

Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí podporuje vedení škol v propagaci LGBT agendy. Na svém Twitteru sdílelo odkaz na inkluzivitu hodnotící nástroj s komentářem: „Správci škol: Náš nástroj pro sebehodnocení inkluzivity LGBTQ vám pomůže rychle posoudit inkluzivitu na vaší škole. Podívejte se na své skóre ještě dnes a zjistěte, jak zvýšit inkluzivitu.“

https://www.theepochtimes.com/cdc-pushes-schools-admins-and-teachers-to-promote-lgbt-ideology_4951364.html

Kvůli rozsáhlému výskytu covidu v Číně zavádí Spojené státy od 5. ledna vůči cestujícím z Číny podmínku negativního testu na covid nehledě na stav očkování.

https://www.theepochtimes.com/us-to-impose-mandatory-covid-tests-for-travelers-from-china_4950220.html

Podle žaloby podané 27. prosince u federálního manhattanského soudu žalují Americké Panenské ostrovy společnost JPMorgan Chase & Co. kvůli obvinění, že bankovní gigant pomáhal usvědčenému pedofilovi Jeffreymu Epsteinovi s finančními službami spojenými s nezákonným obchodováním se ženami a dívkami.

https://www.theepochtimes.com/us-virgin-islands-sues-jpmorgan-chase-for-allegedly-aiding-jeffrey-epsteins-sex-trafficking-scheme_4951054.html