Dnes se ve Spojených státech slaví Memorial Day. Tento národní svátek připadne vždy na poslední pondělí v květnu a Američané si v tento den připomínají své padlé vojáky. A protože se toho děje méně, dnešní zprávy nebudou tak nabité.

https://www.theepochtimes.com/2023-national-memorial-day-parade_5275494.html

Novopečený republikánský kandidát DeSantis v tento den kritizoval nízkou morálku a nedostatečný nábor do ozbrojených sil, jejichž členem sám kdysi býval. Dle něj za těmito negativními jevy stojí to, že se klade důraz na gender, zájmena, diverzitu, rovnost a inkluzi.

https://www.theepochtimes.com/desantis-issues-memorial-day-warning-about-us-navy_5297794.html

Joe Biden v neděli oznámil, že s předsedou Sněmovny reprezentantů Kevinem McCarthym dosáhl dohody, která má zabránit platební neschopnosti USA. Dohoda dle něj „zabrání nejhorší možné krizi“.

Guvernér New Hampshire Chris Sununu sdělil v neděli na CNN, že do týdne nebo dvou oznámí, zda bude kandidovat na prezidenta USA, či nikoli. Šlo by tak o dalšího republikánského kandidáta. Republikáni zatím i přes silné preference Trumpa počty kandidátů dalece převyšují demokraty.

https://www.theepochtimes.com/chris-sununu-says-he-will-make-2024-decision-in-next-week-or-2_5297573.html

Podle nových údajů Úřadu pro sčítání lidu populace Spojených států v posledních dvou desetiletích zestárla. Znatelné změny jsou v počtu dospělých ve věku 65 let a starších, který vzrostl od roku 2010 do roku 2020 o více než třetinu. Naopak, podíl dětí do pěti let se snížil o zhruba 8 %.

https://www.theepochtimes.com/baby-boomers-push-nations-median-age-to-almost-39-as-fewer-children-are-born_5296066.html

Okres Cape May v New Jersey se jednomyslně vyslovil proti větrným elektrárnám na moři, které byly navrženy podél jeho pobřeží, s odvoláním se na možný negativní dopad na životní prostředí a cestovní ruch.

https://www.theepochtimes.com/new-jersey-county-votes-unanimously-against-offshore-wind-farm_5294085.html

S odstupem času po odchodu Tuckera Carlsona z Fox News ukazuje analýza sledovanosti společnosti Mediaite, že hlavní vysílací čas na Fox News sleduje o zhruba milion televizních diváků méně, což představuje pokles o 39 %.

https://www.theepochtimes.com/about-1-million-viewers-stopped-watching-fox-news-after-tucker-carlsons-exit-analysis_5296683.html

Po nedávném bojkotu řetězce Target a piva Bud Light v souvislosti s LGBT se do stejných vod vydává i značka outdoorového oblečení The North Face. Společnost nabízí novou řadu s názvem „Pride Collection“ a v propagaci s ní spolupracuje drag queen. Několik republikánů a konzervativních influencerů vyzvalo k bojkotu anebo v mírnějším případě naznačili, že značka si o to koleduje.

https://www.theepochtimes.com/calls-for-boycott-of-north-face-grow-after-company-uses-drag-queen-in-ads_5293876.html