Redakce Epoch Times

3. 3. 2023

Demokratický senátor Joe Manchin vyzval republikánské a demokratické zákonodárce, aby spolupracovali a vyřešili dluhovou krizi, které Spojené státy čelí. Poukázal na to, že k nafouknutí dluhu přispěl jak Trump, tak Biden, a řekl, že „musíme zaplatit za naše hříchy“, a ne jen diskutovat.

https://www.theepochtimes.com/we-have-to-pay-our-sins-lawmakers-must-negotiate-way-out-of-us-debt-crisis-sen-manchin_5097276.html

Republikáni navrhují zákon, který by uložil prezidentovi povinnost provést škrty ve vládních výdajích o stejnou částku, o kterou by se navýšil dluhový strop země.

https://www.theepochtimes.com/republican-deficit-reduction-bill-would-force-biden-to-cut-spending_5095677.html

Prezident Joe Biden prodloužil platnost výkonného nařízení, kterým byl ve Spojených státech vyhlášen „výjimečný stav“ kvůli ruským akcím na Ukrajině, které jsou v rozporu se zájmy USA.

Etický výbor Sněmovny reprezentantů včera jednomyslně odhlasoval vyšetřování republikánského kongresmana George Santose kvůli obviněním, že se během kampaně dopustil lhaní a sexuálního obtěžování.

https://www.theepochtimes.com/george-santos-officially-under-house-ethics-investigation_5096520.html

Zákonodárci pokračují ve svých snahách omezit špionáž cizích mocností. Během tohoto týdne představila kongresmanka Steeleová návrh zákona proti špionáži na amerických univerzitách. Její kolega Jack Bergman chce omezit vstup médií financovaných zahraničními mocnostmi do Kapitolu a o nové kyber-strategii jsme informovali již včera.

https://www.theepochtimes.com/house-republicans-introduce-bill-to-combat-foreign-espionage-influence-on-college-campuses_5096295.html

https://www.theepochtimes.com/lawmaker-eyes-higher-scrutiny-for-foreign-media-on-capitol-hill_5095408.html

Republikánský guvernér Nebrasky Jim Pillen ve čtvrtek oznámil, že vydal nařízení, kterým zakazuje státní správě a jejím dodavatelům používat zařízení a služby vyráběné společnostmi s vazbami na Komunistickou stranu Číny.

https://www.theepochtimes.com/nebraska-governor-issues-order-to-ban-state-use-of-ccp-technology_5096394.html

Úřad ředitelky národních zpravodajských služeb vydal studii, která konstatuje, že tzv. Havanský syndrom s největší pravděpodobností není způsoben zahraničními nepřáteli.

https://www.theepochtimes.com/intelligence-community-says-havana-syndrome-very-unlikely-to-be-caused-by-foreign-adversaries_5092931.html

Kari Lakeová, kandidátka na guvernérku Arizony v uplynulých volbách, podala svou volební žalobu na Nejvyšší arizonský soud.

https://www.theepochtimes.com/kari-lake-takes-election-fight-to-arizona-supreme-court_5094426.html

Obě legislativní komory Jižní Dakoty přijaly zákon zakazující používání sběrných schránek ve volbách. Nyní míří k podpisu guvernérky Noemové, která již dříve avizovala, že jej podpoří.

https://www.theepochtimes.com/drop-box-ban-passes-in-south-dakota-house-bill-heads-to-governor_5095512.html

Vedoucí oddělení chráněných druhů Národního úřadu pro oceán a atmosféru varoval, že větrné elektrárny na moři představují rizika pro mořské prostředí, a obzvláště poukázal na ohrožení velryb, k jejichž úhynům dochází v posledních letech ve větší míře.

https://www.theepochtimes.com/oceanic-administrations-fisheries-expert-raised-red-flags-about-offshore-turbines_5097471.html