Dle národního průzkumu veřejného mínění provedeného organizací FiveThirtyEight má prezident Joe Biden nejnižší popularitu ze všech prezidentů za posledních 70 let.

https://www.theepochtimes.com/national-poll-says-biden-is-americas-least-popular-president-in-70-years_5369940.html

Bílý dům v rámci svého programu boje proti změně klimatu předložil návrh na „možné nasazení“ radikálních technik, jako je umělé blokování slunečního záření, a to navzdory varování odborníků, že takové iniciativy mohou mít na planetu ničivé účinky. Jejich nasazení ale zatím neplánuje.

Ministryně financí Janet Yellenová tento týden odcestuje do Číny na jednání s vysoce postavenými čínskými představiteli. Yellenová bude po ministrovi zahraničí druhým nejvýše postaveným představitelem USA, který v posledních týdnech Čínu navštíví.

https://www.theepochtimes.com/yellen-set-to-visit-china-this-week-in-bid-to-deepen-communication_5370624.html

Ministerstvo obrany nedávno aktualizovalo dokument o mediální produkci, ve kterém konstatuje, že nebude spolupracovat s filmovými studii, která přizpůsobují své filmy požadavkům Číny.

https://www.theepochtimes.com/pentagon-takes-stance-against-chinas-film-censorship_5371091.html

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti oznámilo, že na americko-mexické hranici postaví dalších 20 mil zdi z prostředků, které byly schváleny za Trumpa. Ministerstvo tak podniká krok, který jde proti předvolebnímu slibu Joea Bidena.

https://www.theepochtimes.com/federal-agency-forced-to-build-part-of-trumps-border-wall_5370151.html

Donald Trump v nedávném rozhovoru pro Reuters ukázal svůj tvrdý postoj vůči Číně. Prohlásil, že pokud bude znovu zvolen, dá Pekingu 48 hodin na to, aby uzavřel svou špionážní základnu na Kubě, přičemž by komunistickému režimu pohrozil přísnými cly na čínské zboží.

https://www.theepochtimes.com/trump-shows-tough-stance-on-chinese-spy-base-in-cuba-id-give-them-48-hours-to-get-out_5370504.html

Nezisková organizace No Labels chystá podhoubí pro kandidaturu alternativního uchazeče o prezidentské křeslo. Byť je organizace proti Trumpovi, její krok by mu paradoxně mohl ve volbách pomoci.

https://www.theepochtimes.com/potential-third-party-candidate-could-swing-2024-election-in-trumps-favor_5371298.html

Nově provedený průzkum veřejného mínění ABC News/Ipsos ukázal, že většina Američanů souhlasí s nedávno medializovanými rozhodnutími Nejvyššího soudu. Konkrétně 52 % souhlasí s rozhodnutím týkající se diskriminace bělochů a Asiatů při přijímačkách na univerzity a 67 % dotázaných souhlasilo s rozhodnutím o zrušení Bidenových studentských odpustků.

https://www.theepochtimes.com/most-americans-agree-with-supreme-court-rulings-on-race-based-admissions-debt-cancellation-poll_5370742.html

Létající vozidlo společnosti Alef Aeronautics získalo jako první v USA certifikaci od federálních regulačních orgánů. Takzvané zvláštní osvědčení o experimentální letové způsobilosti udělal Federální úřad pro letectví.

https://www.theepochtimes.com/spacex-backed-flying-car-gets-faa-approval_5371020.html

Dodavatel lahví piva Bud Light zavírá dvě své plnírny v Severní Karolíně a Louisianě a propouští přibližně 600 zaměstnanců kvůli klesajícímu prodeji piva, které je terčem bojkotu kvůli reklamě s transgenderovým influencerem.

https://www.theepochtimes.com/contractor-for-bud-light-maker-anheuser-busch-shuts-down-2-bottling-plants_5370621.html